Aktualności

Program "Wspieraj Seniora"

?Wspieraj Seniora? 

Program „Wspieraj Seniora” na rok 2020 jest odpowiedzią na potrzeby osób w wieku 70 lat i więcej, zwanych dalej Seniorami, w zakresie ochrony przed zakażeniem Covid-19, w związku z utrzymującym się stanem epidemii na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej.

Gmina Niwiska przystąpiła  do  Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „WSPIERAJ SENIORA”.

Program skierowany jest do osób w wieku 70 lat i więcej, które w czasie pandemii pozostają w domu i nie mogą skorzystać z pomocy rodziny lub sąsiadów.

Pomoc jest realizowana w postaci usługi polegającej na zrobieniu niezbędnych zakupów obejmujących artykuły podstawowej potrzeby (artykuły spożywcze, środki higieny osobistej).

Osoba starsza  w wieku 70 lat i więcej, która zdecyduje się pozostać w domu w związku  z utrzymującym się stanem epidemii dzwoni na ogólnopolską infolinię uruchomioną w ramach programu Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów  pod nr 22 505- 11 -11. Jest to numer ogólnopolskiej infolinii dedykowany tylko dla osób objętych  w/w Programem.

Można również zadzwonić do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Niwiskach pod nr tel. 17 2279 342 w godzinach od 8-15,00  w dni robocze i podać listę zakupów.

Pracownik Ośrodka przyjmuje zgłoszenie telefoniczne i przekazuje osobie wskazanej do dostarczenia zakupów.

Za zakupy Senior musi zapłacić, natomiast usługa dostarczenia artykułów  realizowana jest bezpłatnie.

Z programu nie mogą skorzystać osoby które już otrzymały wsparcie w ramach usług opiekuńczych  lub specjalistycznych.

Więcej informacji na stronie https://wspierajseniora.pl/dla-seniora/ 

2018 Gmina Niwiska.
Wszelkie prawa zastrzeżone
  • Data aktualizacji: 2021-01-26 11:29
  • |
  • Licznik odwiedzin: 2 053 169