Aktualności

Gmina Niwiska pomaga w dowozie na szczepienie przeciwko covid-19

#szczepimysię 
dowoz na szczepienia 
dowoz na szczepienia 

Gmina Niwiska informuje, że w związku z rozpoczęciem realizacji Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV2 będzie dostępny bezpłatny dowóz mieszkańców do wybranego punktu szczepień w ramach projektu: Usługi Indywidualnego transportu door-to-door, który realizuje gmina. Przewóz będzie odbywał się samochodem przystosowanym do przewozu osób niepełnosprawnych w tym na wózku inwalidzkim.

Transport taki będzie przeznaczony dla osób (z poniższej grupy szczepień);

  • posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym oraz
  • osób starszych, które nie są w stanie samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień.

W tym celu uruchamiamy specjalną infolinię, za pomocą której można, po uprzednim zapisaniu się na szczepienie i ustalonym, terminie tegoż szczepienia zgłosić chęć skorzystania z dojazdu.

Osoby zainteresowane transportem od 15 stycznia 2021 r. mogą zamawiać usługę transportu dzwoniąc pod numer telefonu: 667-559-352.

Infolinia będzie czynna od poniedziałku do piątku od 7:30 do 15:30.

Przypominamy również, że:

rejestracji do szczepienia możecie Państwo dokonać w następujących terminach:

Od 80 roku życia – wszystkie osoby urodzone w roku 1941 oraz osoby starsze – rozpoczęcie procesu rejestracji na szczepienie –  od 15 stycznia 2021, prawdopodobne rozpoczęcie szczepień – 25 stycznia br. 

Od 70 roku życia – wszystkie osoby urodzone w roku 1951 oraz osoby starsze – rozpoczęcie procesu rejestracji na szczepienie –  od 22 stycznia 2021 roku, prawdopodobne rozpoczęcie szczepień – termin nieokreślony.

Rejestracji do szczepienia może dokonać pacjent:

osobiście poprzez rządowy portal e-Pacjent lub pod numerem infolinii 989, za pośrednictwem lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej w przychodni lekarskiej, świadczącej Państwu na co dzień usługi zdrowotne lub bezpośrednio w punkcie szczepień. Podczas rejestracji do systemu szczepień, wyznaczone zostaną Państwu 2 terminy podania dawki preparatu.

Więcej informacji w tym zakresie uzyskacie Państwo na rządowej INFOLINII: 989

2018 Gmina Niwiska.
Wszelkie prawa zastrzeżone
  • Data aktualizacji: 2021-01-26 11:29
  • |
  • Licznik odwiedzin: 2 053 063