Aktualności

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

 

8 września 2019 r. w niedzielne popołudnie boisko w Kosowach stało się areną zaciętej rywalizacji strażaków z ochotniczych straży pożarnych w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych. Do turnieju rozgrywanego pod czujnym okiem sędziów stanęło 8 jednostek OSP z terenu gminy Niwiska.  

Zawody składały się z dwóch części sztafety pożarniczej i ćwiczenia bojowego. Podczas sztafety  zawodnicy przekazywali sobie prądownicę wodną, a każdy z członków drużyny na swoim odcinku pokonywał jakąś przeszkodę. Druga konkurencja była już ściśle związana z codzienną pracą strażaka. Polegała ona na zbudowaniu linii gaśniczych, uruchomienia motopompy i przewróceniu za pomocą strumienia wody pachołków i tarczy.O wygranej w obu tych konkurencjach decydował czas. Zasadą jest, że wygrywa drużyna, która w najkrótszym czasie wykona oba ćwiczenia uważając, aby nie uzyskać punktów karnych za niewłaściwe wykonanie któregoś z zadań.  

Wyniki uzyskane w zawodach strażackich:

I   miejsce   OSP Trześń

II   miejsce  OSP Siedlanka

III  miejsce  OSP Niwiska

IV  miejsce  OSP Hucisko

V   miejsce   OSP Przyłęk

VI  miejsce   OSP Hucina

VII miejsce   OSP Kosowy

VIII miejsce  OSP Zapole

Pośród uczestników – kibiców zawodów, swoją obecność zaznaczył Poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec fundując zwycięskiej drużynie OSP mundur wyjściowy. Obserwatorami zawodów wśród licznej publiczności byli: Pani Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Ewa Draus, Ks. Kapelan Wiesław Augustyn i radny powiatowy Józef Prymon.

Puchary oraz nagrody wręczyli: Wójt Gminy Niwiska Elżbieta Wróbel, Prezes PZP ZOSP RP Ryszard Skowron oraz   Komendant Powiatowy PSP bryg. Jacek Nita. Wójt podziękowała organizatorom, Komendantowi Gminnemu Adamowi Haptaś i jednostce OSP w Kosowach, za szkolenie na ćwiczeniach i przygotowanie techniczne obiektu do przeprowadzenia zawodów. Przeprowadzane co roku zawody sprawdzają poziom wyszkolenia i umiejętności jednostek OSP. Przy okazji jest to sprawdzian własnych możliwości, poznanie swoich słabych stron, co pozwala w przyszłości przygotować się lepiej do prawdziwych działań przeciwpożarowych. Poza tym zawody to emocjonująca rywalizacja dla zawodników i świetne widowisko dla widzów.

GALERIA
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2018 Gmina Niwiska.
Wszelkie prawa zastrzeżone
  • Data aktualizacji: 2021-01-22 13:53
  • |
  • Licznik odwiedzin: 2 049 813