Dzisiaj jest:
urzadgminy@gmina.niwiska.pl, tel/fax. 172279704, 172279020  
Gmina Niwiska Wita
Menu
Samorząd
Gospodarka


Biuletyn Informacji Publicznej

Elektroniczna Skrzynka Podawcza


Na niżej podane konto bankowe można wpłacać wszelkie należności gminy np. opłatę skarbową, podatki.

11 9180 1034 2003 2001 3909 0003

Licznik odwiedzin
(od 14.04.2008r.):

Aktualności

Dzień Babci i Dziadka

2014-02-01

Dnia 25 stycznia 2014 r. w Punkcie Przedszkolnym „Puchatek” w Przyłęku odbyła się wspaniała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na wstępie Prezes Stowarzyszenia „Puchatek” Krzysztof Strzępka przywitał wszystkich dostojnych gości ciepłymi słowami, a szczególnie Panią Wójt Gminy Niwiska Elżbietę Wróbel.

Następnie przed bardzo licznie zgromadzoną publicznością własne umiejętności zaprezentowały przedszkolaki z poszczególnych grup wiekowych. Na pierwszą część artystyczną składały się: wiersze i piosenki dedykowane najukochańszym Babciom i Dziadkom, występ w języku angielskim pod bacznym okiem pani Katarzyny Piechoty, inscenizacja pt. „Cztery pory roku”. Zwieńczeniem był pokaz tańców ludowych w pięknych strojach przygotowany przez panią Agnieszkę Regułę. Mimo ogromnego stresu i tremy przedszkolaki poradziły sobie wyśmienicie wzbudzając w sercach zebranych gości podziw i wzruszenie. Dziadkowie nie kryli radości ze swoich wnucząt. Po przedstawieniu ukochane wnuczęta w dowód pamięci i miłości wręczyły swoim Babciom i Dziadkom pięknie wykonane przez siebie laurki. Druga część artystyczna to niespodzianka dla przedszkolaków jak i zebranych gości - występ rodziców i nauczycieli, którzy postanowili zaprezentować swoje umiejętności aktorskie i po raz pierwszy postanowili wystawić „Jasełka”. Najbardziej zachwycone występem były dzieci rodziców, którzy grali w przedstawieniu. Dla wielu z nich była to niepowtarzalna okazja, by móc zobaczyć swoich rodziców w roli np. aniołka, pasterza, diabełka, Maryi, Józefa czy jednego z Trzech Króli. Publiczność nagrodziła aktorów gromkimi brawami – wszyscy byli pod wrażeniem wspaniałych występów.

Czy przedstawienia, w których główne role grają rodzice i nauczyciele, a widzami są dzieci, staną się w Punkcie Przedszkolnym „Puchatek” tradycją? Prawdopodobnie tak! Taka zamiana ról jest okazją do wspaniałej zabawy dla samych rodziców, którzy rzadko kiedy mają szansę wykazać się swoimi talentami aktorskimi. Jednak najważniejsze jest to, że żadne przedstawienia, które przedszkolaki mają okazję zobaczyć, nie wywołują na ich twarzach takiego uśmiechu i nie wzbudzają takiego zachwytu jak to, w którym grają ich rodzice. Wszystkim serdecznie dziękujemy za poświęcony czas na próby oraz zaangażowanie w przygotowanie naszego przedstawienia. Na zakończenie uroczystości wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Pragniemy serdecznie podziękować zaproszonym gościom: wszystkim dostojnym Prababciom i Babciom oraz Dziadkom i Pradziadkom, a także Pani Wójt Gminy Niwiska Elżbiecie Wróbel i Pani Sołtys Grażynie Baran za przybycie oraz Rodzicom i rodzeństwu naszych przedszkolaków za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości.

Nauczycielki Przedszkola „Puchatek”:
Justyna Kotula i Jolanta Haracz


Galeria zdjęć
Katalog usług

kliknij
Galeria

Galeria zdjęć >>
Sołectwa
Rozrywka
Inne
Realizowane Projekty

kliknij

Gmina Niwiska  |  urzadgminy@gmina.niwiska.pl  |  tel.  0-17   2279002   |   Admin