Dzisiaj jest:
urzadgminy@gmina.niwiska.pl, tel/fax. 172279704, 172279020  
Gmina Niwiska Wita
Menu
Samorząd
Gospodarka


Biuletyn Informacji Publicznej

Elektroniczna Skrzynka Podawcza


Na niżej podane konto bankowe można wpłacać wszelkie należności gminy np. opłatę skarbową, podatki.

11 9180 1034 2003 2001 3909 0003

Licznik odwiedzin
(od 14.04.2008r.):

Aktualności

Podglądamy życie pszczół – wizyta w Pasiece "MACIEJKA”

2015-06-18

Odpowiadając na zaproszenie we wtorek 9 czerwca 2015r. uczniowie klas 0 - I Szkoły Podstawowej w Przyłęku i ich opiekunami oraz dzieci z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego „Puchatek” odwiedziły pasiekę „Maciejka” państwa Elżbiety i Macieja Warcholak koło Mielca.

Członkowie rodziny interesująco opowiedzieli dzieciom o zwyczajach z życia pszczół, o pracy pszczelarza oraz pokazali swój kwitnący sad, ogród i łąkę, na której mieszkają w kolorowych ulach ich pszczółki. Zaprezentowali przedszkolakom i uczniom z jakich elementów powstają ule, które sami wykonują w swojej stolarni. Pokazali niezbędne urządzenia do produkcji miodu oraz strój używany podczas prac pszczelarskich i dowiedzieli się jak bezpiecznie zachowywać się w pasiece obserwując pracę pszczół.

Państwo Elżbieta i Maciej oraz ich syn są pasjonatami pszczelarstwa i bardzo ciekawie wyjaśnili dzieciom, jak z nektaru powstaje miód i na czym polega praca pszczół. Zwrócili również uwagę na odpowiedzialną pracę pszczelarza.

Na zakończenie spotkania odbyła się degustacją miodów, które nasze małe „Puchatki” oraz dzieci z klas 0-1, z wielką przyjemnością zajadały. Pełne wrażeń dzieci podziękowały za bardzo ciekawą wycieczkę, która na długo zostanie w pamięci. Dowiedziały się one dużo o pożytecznej roli pszczół, leczniczych właściwościach miodu oraz innych produktach pozyskiwanych z ula. Wróciły bogatsze o nowe wiadomości oraz doświadczenia.

Uczniowie wraz z nauczycielką przyrody – panią Małgorzatą Popek i panią Krystyną Zielińską – członkiem Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Przyłęku oraz przedszkolaki i pracownicy Punktu Przedszkolnego „Puchatek” serdecznie dziękują pani Elżbiecie i Maciejowi Warcholak oraz ich synowi za poświęcony nam czas i pyszną miodową ucztę. Składamy podziękowania dla Pani Wójt za udostępnienie autobusu bezpłatnie.

Organizator Małgorzata Popek SP Przyłęk

Katalog usług

kliknij
Galeria

Galeria zdjęć >>
Sołectwa
Rozrywka
Inne
Realizowane Projekty

kliknij

Gmina Niwiska  |  urzadgminy@gmina.niwiska.pl  |  tel.  0-17   2279002   |   Admin