Dzisiaj jest:
urzadgminy@gmina.niwiska.pl, tel/fax. 172279704, 172279020  
Gmina Niwiska Wita
Menu
Samorząd
Gospodarka


Biuletyn Informacji Publicznej

Elektroniczna Skrzynka Podawcza


Na niżej podane konto bankowe można wpłacać wszelkie należności gminy np. opłatę skarbową, podatki.

11 9180 1034 2003 2001 3909 0003

Licznik odwiedzin
(od 14.04.2008r.):

Aktualności

Edukacyjno - rekreacyjna wycieczka z „Puchatkem”.

2015-06-24

Dbanie o bezpieczeństwo swoje oraz innych to jeden z celów podstawy programowej, które dzieci poznają na etapie edukacji przedszkolnej. Dziecko powinno wiedzieć jak zachować się w sytuacji zagrożenia, pożaru oraz do kogo zwrócić się o pomoc. Aby zrealizować te cele przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego „Puchatek” w Przyłęku 12 czerwca 2015 r. wybrały się z wycieczką do Państwowej Straży Pożarnej oraz Powiatowej Komendy Policji w Kolbuszowej.

Pierwszym punktem naszej wycieczki była wizyta w Komendzie Policji na zaproszenie sierżant sztab. Beaty Chmielowiec. Przedszkolaki zapoznały się z pracą dyżurnego oraz z codziennymi zadaniami policjantów poszczególnych wydziałów oraz obejrzały pomieszczenia i sprzęt wykorzystywany przez nich podczas codziennej służby. Dzieci miały możliwość zobaczenia sposobów zbierania dowodów, i każde z nich z wielką frajdą mogło na pamiątkę zrobić odcisk swojego palca oraz wsiąść do policyjnego samochodu.

Drugim celem naszej wycieczki było zapoznanie się z codzienną pracą strażaka. Dzieci w czasie spotkania ze strażakami mogły zobaczyć sprzęt używany w czasie gaszenia pożarów i ratowania ludzi z wypadków komunikacyjnych. Oglądały również pokaz możliwości wozu strażackiego z drabiną i koszem, który sięga do wysokości 25 metrów. Najwięcej emocji wzbudziło wsiadanie do wozu strażackiego oraz na najnowszy pojazd – kład do zadań specjalnych. Spotkanie uświadomiło dzieciom jak trudna i odpowiedzialna, a zarazem ciekawa jest praca strażaka. Wycieczka wszystkim się bardzo podobała, a z ust dzieci popłynęły słowa piosenki: „na pewno kiedyś także strażakiem będę ja ”.Dziękujemy wszystkim strażakom z poświęcony nam czas i interesujące zaprezentowanie swojego miejsca pracy.

Ostatni punkt wyjazdu naszych przedszkolaków to niespodzianka - pobyt w Sali Zabaw „Fiku miku”. To wspaniałe miejsce, a w nim mnóstwo atrakcji: ogromny basen z piłeczkami, zjeżdżalnie, labirynty, przeszkody, zjeżdżalnia tubowa, podesty linowe i wiele innych! Nasza wycieczka z pewnością dostarczyła dzieciom ogromu emocji, przeżyć i zabawy! Zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do przedszkola.

Składamy serdeczne podziękowanie pani Wójt Elżbiecie Wróbel za użyczenie autobusu, a panu kierowcy - Aleksandrowi Branas za bezpieczną podróż!

Nauczycielki Przedszkola „Puchatek” :Jolanta Haracz i Justyna Kotula

Katalog usług

kliknij
Galeria

Galeria zdjęć >>
Sołectwa
Rozrywka
Inne
Realizowane Projekty

kliknij

Gmina Niwiska  |  urzadgminy@gmina.niwiska.pl  |  tel.  0-17   2279002   |   Admin