Dzisiaj jest:
urzadgminy@gmina.niwiska.pl, tel/fax. 172279704, 172279020  
Gmina Niwiska Wita
Menu
Samorząd
Gospodarka


Biuletyn Informacji Publicznej

Elektroniczna Skrzynka Podawcza


Na niżej podane konto bankowe można wpłacać wszelkie należności gminy np. opłatę skarbową, podatki.

11 9180 1034 2003 2001 3909 0003

Licznik odwiedzin
(od 14.04.2008r.):

Aktualności

Wycieczka uczniów szkół podstawowych z Kosów, Huciny i Huciska w Bieszczady

2017-06-20

W dniach 8 – 9 czerwca 2017 roku uczniowie szkół podstawowych z Kosów, Huciny i Huciska odbyli dwudniową wycieczkę szkolną w Bieszczady.

Pierwszym punktem zwiedzania było Muzeum Przyrody Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych. Uczniowie mogli podziwiać ekspozycje ukazujące:
"Bieszczady dawniej i dziś", "Biologie i systematyke świata zwierząt”, "Geologie Bieszczadów na tle Karpat","Plan ochrony Bieszczadzkiego Parku Narodowego i otuliny", "Florę i zbiorowiska roślinne oraz faunę Bieszczadów".

Plan wycieczki w pierwszy dzień obejmował wyjście na szlak turystyczny: Ustrzyki Górne – Tarnica – Wołosate. Przez pierwszy i dość długi odcinek uczestnicy wycieczki pieli się w górę przez bukowy las, to chyba najtrudniejszy odcinek tej trasy. Dalej już spacerowym tempem z kilkoma dłuższymi podejściami wędrowaliśmy połoniną Szerokiego Wierchu, a widoki rekompensowały początkowy wysiłek. Na szczycie Tarnicy można było odpocząć i nacieszyć oczy.

Dzień zakończyliśmy w schronisku młodzieżowym w Wetlinie przy wspólnym ognisku.

Drugiego dnia wycieczki po śniadaniu wyruszyliśmy na zwiedzanie Huty Szkła Artystycznego w Rymanowie. Dowiedzieliśmy się jak gorące szkło lepić w dłoniach oraz nacieszyliśmy oczy pięknymi rzeźbami ze szkła, Kulminacyjnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowego w Bóbrce. Zobaczyliśmy ropę naftową w stanie naturalnym, szyby naftowe, dowiedzieliśmy się jak wynaleziono lampę naftową.

W porze wieczornej powróciliśmy do domów pełni wrażeń i niezapomnianych przeżyć.


Katalog usług

kliknij
Galeria

Galeria zdjęć >>
Sołectwa
Rozrywka
Inne

Gmina Niwiska  |  urzadgminy@gmina.niwiska.pl  |  tel.  0-17   2279002   |   Admin