Dzisiaj jest:
urzadgminy@gmina.niwiska.pl, tel/fax. 172279704, 172279020  
Gmina Niwiska Wita
Menu
Samorząd
Gospodarka


Biuletyn Informacji Publicznej

Elektroniczna Skrzynka Podawcza


Na niżej podane konto bankowe można wpłacać wszelkie należności gminy np. opłatę skarbową, podatki.

11 9180 1034 2003 2001 3909 0003

Licznik odwiedzin
(od 14.04.2008r.):

Aktualności

Noc bibliotek w Siedlance

2017-06-28

5 czerwca 2017 roku w Bibliotece Publicznej w Siedlance obchodzono Noc Bibliotek i Festyn Zdrowia. Uczestniczyli w niej: członkowie zespołu „Marchewkowe Stworki”, DH im. Stasia Ozimka, uczniowie Szkoły Podstawowej w Siedlance, nauczyciele i mieszkańcy wsi. Dla uczestników przygotowano konkursy, gry i zabawy związane z czytelnictwem i zdrowym stylem życia. Wszyscy obecni, pracując w grupach, projektowali okładkę do fabuły książek, których streszczenia prezentujemy poniżej. Każdy z uczestników przeczytał fragment książki w myśl hasła „Czytanie jest PIĘKNE… Czytanie ZBLIŻA”. Następnie grupa „Marchewkowe stworki” realizując zadania wynikające z projektu „Czas na zdrowie” przygotowała prezentacje zdrowych potraw wykonanych z ekologicznych produktów i zachęcała do zdrowego odżywiania się. Ważnym elementem zdrowego stylu życia jest też sprawność fizyczna i po zdrowym odżywianiu „zdrowo” rozruszali mięśnie podczas zabaw ruchowych i tańców. Na koniec harcerze zatańczyli Belgijkę i Tuńczyka wciągając w taniec i zabawę wszystkich uczestników.

Opiekun biblioteki:
Małgorzata Urban
Opiekun „Marchewkowych Stworków”:
Helena Śpiewak
,,Wróżki‘’"
Trzynastoletnia Nikola od dzieciństwa chciała przenieść się do krainy wróżek. Pewnego razu dziewczyna w lustrze zobaczyła migające światła i wyciągnęła rękę w jego stronę i przeniosła się do magicznego światła. Tam poznała prześliczną wróżkę Weronikę i się z nią zaprzyjaźniła. Spędziła tam kilka dni bawiąc się i biorąc udział w wielu przygodach wieczorem poszła spać. Rano kiedy otworzyła oczy okazało się, że to był tylko sen.

Kinga Halat Kl. VI

,,Lew spod żółtej lampy”
Zuzanna ma wielkie problemy. Jej rodzice się rozwodzą, a ona musi wyjechać z matką za granicę. Ma miesiąc by spakować się, pożegnać ze szkołą i przyjaciółkami. By odejść od problemów stara się codziennie spacerować i odkrywać zakątki lasu jej dziadków. Pewnego razu wchodzi głęboko w las. Gdy orientuje się, że się zgubiła widzi blask żółtej lampy. Zaciekawiona podchodzi. Pod lampą leży wielki, piękny lew. Przemawia do Zuzanny, która zwierza mu się ze swych problemów. Lew obiecuje jej pomóc. Zuzanna odwiedza go co wieczór. Niestety pewnego dnia gubi drogę i trafia na teren bandytów, którzy biorą ją do niewoli. Lew przybywa jej z pomocą.
Widzi, że to wszystko przytłacza Zuzannę, proponuje jej zamieszkanie na jego wyspie, gdzie nie ma smutku tylko szczęście i radość. Zuzanna przyjmuje ofertę i zostaje szczęśliwym człowiekiem na całe życie.

Anna Tetlak kl. V.

,,Bliźniaczki"
Historia opowiada o bliźniaczkach, które nigdy nie mogły się ze sobą zgodzić, aż w końcu rodzice wysłali je na obóz. Tam zaczęły się dogadywać. Gdy już wróciły do domu, prosiły rodziców aby wykupili im wycieczki dookoła świata. Rodzice w końcu się zgodzili, siostry stały się najlepszymi przyjaciółkami. Podróżują po całym świecie i poznają obyczaje różnych miast, bardzo spodobało im się zwiedzanie. Najbardziej spodobała im się Hiszpania, siostry obiecały sobie, że kiedyś tu wrócą. Książka opowiada o siostrzanej miłości i szczęściu.

Amelka Dziadura kl. IV.
Katalog usług

kliknij
Galeria

Galeria zdjęć >>
Sołectwa
Rozrywka
Inne

Gmina Niwiska  |  urzadgminy@gmina.niwiska.pl  |  tel.  0-17   2279002   |   Admin