Dzisiaj jest:
urzadgminy@gmina.niwiska.pl, tel/fax. 172279704, 172279020  
Gmina Niwiska Wita
Menu
Samorząd
Gospodarka


Biuletyn Informacji Publicznej

Elektroniczna Skrzynka Podawcza


Na niżej podane konto bankowe można wpłacać wszelkie należności gminy np. opłatę skarbową, podatki.

11 9180 1034 2003 2001 3909 0003

Licznik odwiedzin
(od 14.04.2008r.):

Aktualności

41 Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej w Krakowie – 25 sierpnia 2017r. – Dzień Powiatu Kolbuszowskiego

2017-08-28

Niwiska i reszta gmin z naszego powiatu uczestniczyły w piątek, 25 sierpnia, w 41 Międzynarodowych Targach Sztuki Ludowej w Krakowie.

Targi trwały od 10 do 27 sierpnia 2017r. Codziennie w samym sercu Krakowa promowały się różne regiony z terenu całej Polski i kraje unii europejskiej.

Dzień Powiatu Kolbuszowskiego w Krakowie rozpoczął korowód dookoła Sukiennic, w którym uczestniczyły wszystkie kapele, zespoły i osoby pokazujące chwilę później na specjalnej scenie dorobek i kulturę regionu, a także Poseł na Sejm RP z Powiatu Kolbuszowskiego Zbigniew Chmielowiec, Starosta kolbuszowski Józef Kardyś, wójtowie gmin: Niwiska - Elżbieta Wróbel i Raniżowa - Władysław Grądziel.
Po uroczystym powitaniu wystąpiły zespoły regionalne i kapele z Powiatu Kolbuszowskiego: Kapela Jana Cebuli, Zespół Ludowy Cmolasianie, Kapela Dzikowianie, Zespół Ludowy Górniacy, Kapela Ludowa Widelanie oraz Zespół Pieśni i Tańca Lesiaki z Raniżowa. Na scenie zaprezentowała się również Orkiestra Dęta MDK w Kolbuszowej oraz Mażoretki z Majdanu Królewskiego. Oprócz występów nie zabrakło także stoisk rękodzieła artystycznego, wyrobów ludowych i stoiska z pasieki z pszczelarzami.

Warto było wybrać się do Krakowa i towarzyszyć wszystkim, którzy promowali nasz region. Było wyjątkowo, bo uroki powiatu kolbuszowskiego pokazywało i promowało wiele osób i zespołów dbających o podtrzymywanie lokalnych tradycji.

Cieszy też fakt, że wielu nie tylko mieszkańców Krakowa, ale i turystów w nim będących zatrzymywało się przy naszych stoiskach. Dzięki temu jest duża szansa, że w niedalekiej przyszłości w wolnym czasie przyjadą do naszego powiatu zobaczyć go i przekonać się, jak wiele dobrego pod względem kulturalnym i krajoznawczym nasz powiat oferuje.

wiecej: http://www.cepeliakrakow.pl/kolbuszowa-i-jej-atrakcje/


Katalog usług

kliknij
Galeria

Galeria zdjęć >>
Sołectwa
Rozrywka
Inne

Gmina Niwiska  |  urzadgminy@gmina.niwiska.pl  |  tel.  0-17   2279002   |   Admin