Dzisiaj jest:
urzadgminy@gmina.niwiska.pl, tel/fax. 172279704, 172279020  
Gmina Niwiska Wita
Menu
Samorząd
Gospodarka


Biuletyn Informacji Publicznej

Elektroniczna Skrzynka Podawcza


Na niżej podane konto bankowe można wpłacać wszelkie należności gminy np. opłatę skarbową, podatki.

11 9180 1034 2003 2001 3909 0003

Licznik odwiedzin
(od 14.04.2008r.):

Aktualności

Międzynarodowy Dzień Kropki w Hucinie

2017-09-18

W tym roku Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Hucinie postanowiła się przyłączyć do obchodów Dnia Kropki.

Vasthi jest małą, nieśmiałą dziewczynką, która nie wierzy w swoje możliwości. Pewnego dnia na lekcji plastyki stawia na papierze niepozorną kropkę. Odtąd bohaterka Petera Reynoldsa "The Dot" wkracza w błyskawicznym tempie w kropkowy świat, który prowadzi ją do własnej wystawy prac i podziwu odwiedzających. Autor zapewne nie przewidywał, że tworząc historię Vashti wzbudzi niezwykłe zainteresowanie i kropkowy ruch ponad 10 milionów ludzi z ponad 160 krajów na świecie (dane ze strony projektu www.thedotclub.org). Książka została przetłumaczona na ponad 20 języków oraz wydana alfabetem Braille'a. Wokół Vashti gromadzi się przez cały rok oddane grono twórców i wielbicieli kreatywności, a raz w roku Obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki.

Książka została przetłumaczona na ponad 20 języków oraz wydana alfabetem Braille'a. Wokół Vashti gromadzi się przez cały rok oddane grono twórców i wielbicieli kreatywności, a raz w roku Obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki.

Dzień ten zorganizowano w naszej szkole 14 września br. Uczniowie nosili na koszulkach naklejki z uśmiechniętymi kropkami, a kto miał takie ubrania - również przychodził ubrany w kropki. Na papierze umieszczonym w różnych miejscach szkoły mogli stawiać swoje kropki - w dowolny sposób i dowolnej wielkości. W ramach zajęć plastycznych poszczególne klasy zostały zaproszone do wykonania kropkowych prac. Najmłodsi dorysowywali biedronkom kropki i je liczyli. Nieco starsi malowali drzewa patyczkami albo palcami stawiając kropki, planując samemu porę roku, pogodę, ich umiejscowienie, ewentualne owoce. Najstarsi uczniowie wypełniali kartki według swoich pomysłów patyczkami lub palcami i - obowiązkowo - kropkami. Szukając miejsca na papierze, by postawić kolejną kropkę, dzieci miały okazję wysłuchać specjalnych, kropkowych piosenek. Kropkową misję tego dnia uczniowie kontynuowali na świetlicy szkolnej. Powstały kropkowe dzieła sztuki. Dzieci brały udział w zabawach ruchowych, a nawet wykonali doświadczenie z kolorowymi kropkami. Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej na:
http://sphucina.szkolnastrona.pl/art,106,miedzynarodowy-dzien-kropki

Katalog usług

kliknij
Galeria

Galeria zdjęć >>
Sołectwa
Rozrywka
Inne

Gmina Niwiska  |  urzadgminy@gmina.niwiska.pl  |  tel.  0-17   2279002   |   Admin