Dzisiaj jest:
urzadgminy@gmina.niwiska.pl, tel/fax. 172279704, 172279020  
Gmina Niwiska Wita
Menu
Samorząd
Gospodarka


Biuletyn Informacji Publicznej

Elektroniczna Skrzynka Podawcza


Na niżej podane konto bankowe można wpłacać wszelkie należności gminy np. opłatę skarbową, podatki.

11 9180 1034 2003 2001 3909 0003

Licznik odwiedzin
(od 14.04.2008r.):

Aktualności

Pierwsze chwile są najważniejsze … Uczymy się udzielania pierwszej pomocy – zajęcia z ratownikiem medycznym w SP Trześń.

2017-10-27

Problematyka związana z ratownictwem i pierwszą pomocą od wielu już lat zajmuje w edukacji ważną rolę. Od wiedzy i umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych zależy często ludzkie życie. Wszyscy możemy znaleźć się w takiej sytuacji że od naszej decyzji będzie zależało czy uratujemy komuś życie czy nie. W szkołach zajęcia z pierwszej pomocy są stałym elementem edukacji dzieci i młodzieży. 27 października w SP Trześń zostały zorganizowane dla wszystkich uczniów (klasy O-VII) oraz nauczycieli zajęcia z ratownikiem panem Andrzejem Sokalskim. Oprócz zajęć o charakterze ratowniczym dzieci zapoznane się zostały ze sposobami ewakuacji z zagrożonego miejsca, obrony przed atakiem psa, zakładania prostych opatrunków, sposobami wzywania pomocy, rozpoznawania i reagowania w sytuacji zagrażającej życiu. Zajęcia w formie zabawowej połączonej z praktycznym pokazem dały uczniom wiedzę oraz ukazały znaczenie właściwej reakcji i odpowiedzialności za los drugiego człowieka.

Cieszymy się bardzo że w zajęciach wraz z uczniami SP Trześń wzięli udział nasi młodsi koledzy z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego „Tęcza” wraz z panią Kierownik i wychowawcami.Katalog usług

kliknij
Galeria

Galeria zdjęć >>
Sołectwa
Rozrywka
Inne

Gmina Niwiska  |  urzadgminy@gmina.niwiska.pl  |  tel.  0-17   2279002   |   Admin