Dzisiaj jest:
urzadgminy@gmina.niwiska.pl, tel/fax. 172279704, 172279020  
Gmina Niwiska Wita
Menu
Samorząd
Gospodarka


Biuletyn Informacji Publicznej

Elektroniczna Skrzynka Podawcza


Na niżej podane konto bankowe można wpłacać wszelkie należności gminy np. opłatę skarbową, podatki.

11 9180 1034 2003 2001 3909 0003

Licznik odwiedzin
(od 14.04.2008r.):

Aktualności

Pamiętamy o ważnych datach z historii naszej Ojczyzny

2017-11-14

W historii każdego narodu są takie daty, o których nie można zapomnieć – do najważniejszych należy 11 listopada 1918 r., kiedy to Polska po 123 latach niewoli odzyskała wreszcie wolność. Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego w Niwiskach –pamiętają!

Po raz piąty, harcerze z 8 DH Złote Pióra, podjęli służbę wobec Ojczyzny, przygotowując wieczornicę poświęconą Świętu Niepodległości. 9.11.2017r., o godzinie 18 przed budynkiem SP i Gimnazjum im. Świętej Królowej Jadwigi w Niwiskach, zgromadzili się zaproszeni goście, mieszkańcy gminy oraz harcerze z Hufca Kolbuszowa. Uroczyście wciągnięto flagę na maszt i odśpiewano Hymn. Dalsza część wieczoru odbyła się w budynku szkoły. Po przywitaniu zebranych przez Panią Dyrektor, harcerze z 8 DH, w krótkim programie artystycznym wprowadzili widzów w nastój zadumy, ale i radości z odzyskanej niepodległości. Następnie wystąpił gość specjalny, nasz parafianin i misjonarz na Ukrainie, ks. Antoni Więch, który tym razem opowiedział o latach młodości i znajomościach szkolnych ostatniego właściciela Niwisk, hr. Jana Hupki. Pani Dyrektor dziękując ks. Antoniemu, wręczyła mu zebrane m.in. w naszej szkole środki materialne dla parafii Zabłotów na Ukrainie. Harcerze, chcąc wyrazić wdzięczność za pięcioletnią już współpracę, przyznali ks. Antoniemu tytuł Honorowego Członka Drużyny. Tradycyjnie wieczór zakończył się wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych przez wszystkich uczestników uroczystości.

10 listopada w budynku szkoły odbyła się akademia dla społeczności obydwóch szkół, upamiętniająca odzyskanie niepodległości, a przygotowana przez wybranych uczniów z obydwóch placówek. Zostały przypomniane wydarzenia, które doprowadziły do utraty wolności oraz te, które przyczyniły się do jej odzyskania. Uroczystość nastrojowymi pieśniami uświetnił szkolny chór. Chwała bohaterom, tym znanym, i tym nieznanym, którzy przyczynili się do powrotu naszej Ojczyzny na mapy świata. Pamiętajmy o tym, że wolność łatwo stracić, a bardzo trudno ją odzyskać…

Katalog usług

kliknij
Galeria

Galeria zdjęć >>
Sołectwa
Rozrywka
Inne

Gmina Niwiska  |  urzadgminy@gmina.niwiska.pl  |  tel.  0-17   2279002   |   Admin