Dzisiaj jest:
urzadgminy@gmina.niwiska.pl, tel/fax. 172279704, 172279020  
Gmina Niwiska Wita
Menu
Samorząd
Gospodarka


Biuletyn Informacji Publicznej

Elektroniczna Skrzynka Podawcza


Na niżej podane konto bankowe można wpłacać wszelkie należności gminy np. opłatę skarbową, podatki.

11 9180 1034 2003 2001 3909 0003

Licznik odwiedzin
(od 14.04.2008r.):

Aktualności

Teatr to wspaniała przygoda!

2017-11-30

W niedzielne popołudnie 26 listopada 2017r. grupy teatralne ,, Fiku-Miku” oraz ,,Siedlaczki” działające w Szkole Podstawowej w Siedlance uczestniczyły w XVI Festiwalu Teatrów w Szkole Podstawowej im. Zygmunta Nowakowskiego w Trzęsówce. Mali artyści z kl.I-III zaprezentowali dwa przedstawienia. Pierwsze z nich pt.,,Królewna Maruda” przeniosło widzów na zamek, w którym żyła piękna, ale niestety zrzędliwa królewna. Swoim zachowaniem i kaprysami sprawiała mnóstwo kłopotów zarówno rodzicom ,jak i poddanym. W sztuce ,,Wścibska mucha” dzieci ukazały perypetie wszędobylskiej i wtrącającej się w sprawy innych zwierząt muchy.

W zespole ,,Fiku-Miku” prowadzonym przez P.Wiesławę Mazur wystąpili: Julia Kosiorowska, Aleksandra Walaszek, Zuzanna Rzemień, Kinga Komaniecka, Oliwia Jachyra, Marcin Guzior, Emilia Magda, Maja Jachyra, Gabriela Fryc, Amelia Gacek, Milena Augustyn, Przemysław Żądło.

Z kolei zespół,,Siedlaczki” w tym roku wystawił sztukę ,, O królu Głuptasku”. Publiczność obejrzała zabawne losy króla leniucha oszukanego przez złośliwą i przebiegłą czarownicę. Na szczęście, jak w każdej baśni bywa, pojawiły się mądre wróżki i razem z widzami pomogły zrzucić czarodziejskie zaklęcie z tytułowego Głuptaska.

Na teatralnej scenie pojawili się w tym roku: Kamila Tetlak, Jan Mazur, Kinga Halat, Brygida Plis, Aleksandra Czajkowska, Kinga Pieniek, Szymon Mędrak, Mateusz Draus i Jakub Sukiennik. Opiekunkami grupy były P. Anna Płodzień-Ząbik i Marzena Skotnicka.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom za pomoc w przygotowaniu elementów dekoracji, a w szczególności Panu Adamowi Halatowi i Panu Waldemarowi Guziorowi oraz Firmie Bujak Bus za nieodpłatne dowozy naszych aktorów na występy.

Katalog usług

kliknij
Galeria

Galeria zdjęć >>
Sołectwa
Rozrywka
Inne

Gmina Niwiska  |  urzadgminy@gmina.niwiska.pl  |  tel.  0-17   2279002   |   Admin