Dzisiaj jest:
urzadgminy@gmina.niwiska.pl, tel/fax. 172279704, 172279020  
Gmina Niwiska Wita
Menu
Samorząd
Gospodarka


Biuletyn Informacji Publicznej

Elektroniczna Skrzynka Podawcza


Na niżej podane konto bankowe można wpłacać wszelkie należności gminy np. opłatę skarbową, podatki.

11 9180 1034 2003 2001 3909 0003

Licznik odwiedzin
(od 14.04.2008r.):

Aktualności

Młodzi „Strzelcy” z SP Trześń w swoim pierwszym zadaniu

2017-11-30

Po konsultacjach jakie odbyły się w SP Trześń pomiędzy rodzicami uczniów, Komendantką Hufca ZHP Kolbuszowa , przedstawicielami Związku Strzeleckiego „Strzelec i dyrekcją szkoły podjęto decyzję o utworzeniu w SP Trześń drużyny „Orląt” Związku Strzeleckiego „Strzelec”.

Związek Strzelecki „Strzelec” to organizacja zrzeszająca dzieci, młodzież i dorosłych której początki sięgają 1908 roku. Obecnie na Podkarpaciu „Strzelec” zrzesza 1300 członków. Powstała w SP Trześń drużyna „Orląt” zrzesza uczniów od 10 do 15 roku życia. Głównymi elementami szkolenia są zajęcia z pierwszej pomocy, rozwijające sprawność fizyczną, wychowanie patriotyczne, umiejętność współpracy w zespole, elementy musztry i zajęć wojskowych.

W minioną sobotę młodzi „Strzelcy” z SP Trześń rozpoczęli swoja drogę strzelecką uczestnicząc w XIII Andrzejkowym Marszu na Orientację o puchar Komendanta Okręgu Strzeleckiego. Oprócz strzelców z Kolbuszowej w marszu wzięli udział strzelcy z Rzeszowa, Przemyśla i Mielca. Kategorie „Orląt” reprezentowali młodzi strzelcy z Trześni. Drużyna pod wodzą Oskara Fryca dzielnie wykonała wszystkie zadania wcale nie ustępując starszym i bardziej doświadczonym kolegom co zaowocowało zdobyciem nagrody w postaci pucharu przyznanego przez dowódcę Południowo-Wschodniego Z.S. „Strzelec” inspektora ZS Marka Strączka.

Duże zainteresowanie ze strony uczniów jakie towarzyszy formowaniu drużyny strzeleckiej jest zapowiedzią dalszego rozwoju tego typ działań edukacyjnych szkoły i wpisuje się w politykę edukacyjną państwa.

Katalog usług

kliknij
Galeria

Galeria zdjęć >>
Sołectwa
Rozrywka
Inne

Gmina Niwiska  |  urzadgminy@gmina.niwiska.pl  |  tel.  0-17   2279002   |   Admin