Dzisiaj jest:
urzadgminy@gmina.niwiska.pl, tel/fax. 172279704, 172279020  
Gmina Niwiska Wita
Menu
Samorząd
Gospodarka


Biuletyn Informacji Publicznej

Elektroniczna Skrzynka Podawcza


Na niżej podane konto bankowe można wpłacać wszelkie należności gminy np. opłatę skarbową, podatki.

11 9180 1034 2003 2001 3909 0003

Licznik odwiedzin
(od 14.04.2008r.):

Aktualności

Pasowanie na przedszkolaka

2012-12-06

Dnia 22. 11. 2012 r. w Niepublicznym Przedszkolu „Puchatek” w Przyłęku po raz pierwszy odbyła się uroczystość „Pasowania na Przedszkolaka” z okazji inauguracji działalności Stowarzyszenia „Puchatek”oraz rozpoczęcia realizacji dwuletniego projektu unijnego”Puchatek – edukacja od przedszkola” , którego partnerem jest Gmina Niwiska.

Do tego święta dzieci bardzo ochoczo przygotowywały się, zaprosiły również na nie swoich Rodziców i wspaniałych gości. Był to pierwszy tak poważny debiut przedszkolaków z najmłodszej grupy. Dzieci podeszły do tego z entuzjazmem, przez wiele dni pilnie uczyły się wierszy, piosenek i tańców pod bacznym okiem Pani Agnieszki Reguły – instruktorki zajęć z rytmiki oraz cierpliwie znosiły próby i przygotowania. Uporały się z tym ciężarem doskonale, czego efekty Rodzice mogli podziwiać. Część artystyczna rozpoczęła się od uroczystego wejścia wszystkich przedszkolaków w tradycyjnym pociągu. Następnie w przygotowanych przez nauczycielki programach artystycznych dzieci wesoło prezentowały swoje umiejętności: śpiewały, tańczyły, recytowały wiersze. Następnie odbyło się składanie przyrzeczenia przez dzieci i "ceremonia" pasowania przez Panią Wójt Elżbietę Wróbel na dzielnych przedszkolaków symbolicznym piórem. Kolejnym symbolem przyjęcia do grupy przedszkolnej było założenie przez Pana Prezesa i Panią Justynką dzieciom żółtych chusteczek z napisem Przedszkole „Puchatek” w Przyłęku, które przedszkolaki będą zabierać na wycieczki.

Każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom oraz drobny upominek na dobry początek wspólnych dwóch lat edukacji przedszkolnej. Na dzieci i dumnych ze swoich pociech rodziców czekał pyszny poczęstunek. Na zakończenie uroczystości Rada Rodziców wraz z Panem Prezesem podziękowali Pani Wójt za wielki wkład i pomoc w pozyskaniu środków i współpracę przy realizacji projektu, życząc wielu sukcesów w pracy zawodowej oraz pomyślności w życiu osobistym.

Dzieci jako pełnoprawne przedszkolaki oraz zaproszeni gości pozowali do pamiątkowego zdjęcia.

W uroczystości brali udział: Wójt Gminy Niwiska – Pani Elżbieta Wróbel, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Przyłęku – Pani Joanna Trelka, Prezes Stowarzyszenia „Puchatek”- Pan Krzysztof Strzępka , kierownik projektu - Pan Kazimierz Kwaśnik, nauczyciele i uczniowie klasy zerowej i klasy pierwszej, rodzice i dzieci.

Wszystkim przedszkolakom składamy gratulacje i życzymy wspaniałej zabawy i miłego pobytu w naszym Przedszkolu „Puchatek”, a Rodzicom za udział i pomoc w zorganizowaniu tej wyjątkowej uroczystości.

Katalog usług

kliknij
Galeria

Galeria zdjęć >>
Sołectwa
Rozrywka
Inne
Realizowane Projekty

kliknij

Gmina Niwiska  |  urzadgminy@gmina.niwiska.pl  |  tel.  0-17   2279002   |   Admin