Dzisiaj jest:
urzadgminy@gmina.niwiska.pl, tel/fax. 172279704, 172279020  
Gmina Niwiska Wita
Menu
Samorząd
Gospodarka


Biuletyn Informacji Publicznej

Elektroniczna Skrzynka Podawcza


Na niżej podane konto bankowe można wpłacać wszelkie należności gminy np. opłatę skarbową, podatki.

11 9180 1034 2003 2001 3909 0003

Licznik odwiedzin
(od 14.04.2008r.):

Aktualności

Odwiedziny Mikołaja

2012-12-17

Spotkanie odbyło się na sali gimnastycznej, specjalnie udekorowanej dla niezwykłego gościa. Święty Mikołaj oznajmił swoje przybycie pięknie brzmiącym srebrnym dzwoneczkiem. Miał na sobie czerwony strój, a w ręku trzymał pastorał, który mienił się złocistym blaskiem.

Zmęczony długą podróżą nasz gość zajął przygotowane wcześniej dla niego miejsce i zapytał dzieci, czy były grzeczne. Wszyscy zgodnie odpowiedzieli, że tak, co sprawiło Mikołajowi wielką radość. Jednak zanim Mikołaj przystąpił do rozdawania prezentów, przedszkolaki oraz uczniowie szkoły powitały Go krótkim programem artystycznym, po czym nastąpił tak długo oczekiwany przez dzieci moment – rozdawanie prezentów.

Każde dziecko podchodziło do Świętego Mikołaja i odbierało paczkę pełną niespodzianek. Aby uwiecznić te wspaniałe chwile każde z dzieci mogło zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem, mocno tuląc się do Niego bądź siedząc na Jego kolanach . Było to ogromne przeżycie i dostarczyło, zwłaszcza najmłodszym, niesamowitych wrażeń.

Nasz wspaniały gość pamiętał, jak co roku, o przedszkolakach z Punktu Przedszkolnego „Puchatek” w Przyłęku, obdarowując ich wspaniałym workiem pełnym zabawek. Mikołaj nie zapomniał także o „nieco” starszych:o wszystkich nauczycielach i obecnych rodzicach, obdarowując ich drobnymi upominkami.
Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Przyłęku, w podziękowaniu za otrzymane prezenty, zaśpiewały Mikołajowi nową piosenkę. Przedszkolaki na zakończenie wyrecytowały wierszyk, którego ostatnie słowa brzmiały: „Teraz wszyscy razem z żalem Cię żegnamy i na drugi roczek zapraszamy!”.
Opuszczając nasze przedszkole i naszą szkołę Św. Mikołaj długo machał dzieciom na pożegnanie i obiecał, że na pewno odwiedzi nas znów w przyszłym roku. A więc czekamy z niecierpliwością na kolejne odwiedziny, Święty Mikołaju!

Dziękujemy wszystkim sponsorom i pomocnikom Świętego Mikołaja: przede wszystkim Pani Wójt Elżbiecie Wróbel i Pani sekretarz Jolancie Marut, Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Przyłęku, Radzie Rodziców oraz naszym dzielnym aniołkom, które pracowały dla Św. Mikołaja.

Katalog usług

kliknij
Galeria

Galeria zdjęć >>
Sołectwa
Rozrywka
Inne
Realizowane Projekty

kliknij

Gmina Niwiska  |  urzadgminy@gmina.niwiska.pl  |  tel.  0-17   2279002   |   Admin