Dzisiaj jest:
urzadgminy@gmina.niwiska.pl, tel/fax. 172279704, 172279020  
Gmina Niwiska Wita
Menu
Samorząd
Gospodarka


Biuletyn Informacji Publicznej

Elektroniczna Skrzynka Podawcza


Na niżej podane konto bankowe można wpłacać wszelkie należności gminy np. opłatę skarbową, podatki.

11 9180 1034 2003 2001 3909 0003

Licznik odwiedzin
(od 14.04.2008r.):

Aktualności

Dzień Babci i Dziadka w Niepublicznym Przedszkolu „Puchatek” w Przyłęku

2013-02-04

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny. Ludzie sobie bliscy gromadzą się przy wspólnym stole, dzielą się opłatkiem i składają sobie życzenia. W naszym przedszkolu jest to także okres wyjątkowy. Dzieci z wielkim wzruszeniem ubierają choinkę własnoręcznie wykonanymi ozdobami, uczą się śpiewać kolędy i pastorałki.

...”Przedszkolaki w tradycji to mają, że co roku jasełka wystawiają i ten prezent z serca Babciom i Dziadziusiom ofiarują”...

Wszyscy z niecierpliwością czekali na dzień przedstawienia, które odbyło się w sobotę, 26 stycznia 2013 r na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Przyłęku. Przedszkolaki zaprezentowały specjalny program artystyczny składający się z wierszy i piosenek, także w języku angielskim z pomocą pani Kasi Piechoty. Dzieci pod bacznym okiem pani Agnieszki Reguły zatańczyły pięknego krakowiaczka oraz taniec góralski (chłopcy w góralskich kapeluszach, a dziewczynki w pięknych chustach i koralach zakupionych przez Panią Wójt (specjalnie na tą uroczystość).

Po krótkiej przerwie dzieci zaprezentowały jasełka. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Sala wypełniona była aniołkami, które pięknie śpiewały kolędy, pastorałki i recytowały przygotowane wierszyki. Do szopki przybyli też pastuszkowie, królowie oraz postacie z bajek, które przyniosły Dzieciątku różnorakie dary.
Mimo ogromnego stresu i tremy przedszkolaki poradzili sobie wyśmienicie wzbudzając w sercach zebranych gości podziw i wzruszenie.
Dziadkowie nie kryli radości z występu swoich wnucząt.
Na zakończenie, dzieci wręczyły przybyłym gościom wykonane własnoręcznie laurki i kwiatuszki Przy słodkim poczęstunku i wspólnym śpiewie kolęd wszyscy mile spędzili czas w naszym przedszkolu.
Niespodzianką dla przedszkolaków jak i zebranych gości okazało się przedstawienie pt.„Książę szuka żony” zaprezentowane przez Teatrzyk „Kleksik” prowadzony przez panią Ewę Kubik.

Uroczystość była wielkim wydarzeniem w życiu przedszkola i zapadnie na długo w pamięci jej uczestników. Pragniemy serdecznie podziękować zaproszonym gościom: wszystkim dostojnym Prababciom i Babciom oraz Dziadkom i Pradziadkom, a także Pani Wójt Gminy Niwiska Elżbiecie Wróbel i Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Przyłęku – Joannie Trelka za przybycie oraz Rodzicom za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości.

Katalog usług

kliknij
Galeria

Galeria zdjęć >>
Sołectwa
Rozrywka
Inne
Realizowane Projekty

kliknij

Gmina Niwiska  |  urzadgminy@gmina.niwiska.pl  |  tel.  0-17   2279002   |   Admin