Dzisiaj jest:
urzadgminy@gmina.niwiska.pl, tel/fax. 172279704, 172279020  
Gmina Niwiska Wita
Menu
Samorząd
Gospodarka


Biuletyn Informacji Publicznej

Elektroniczna Skrzynka Podawcza


Na niżej podane konto bankowe można wpłacać wszelkie należności gminy np. opłatę skarbową, podatki.

11 9180 1034 2003 2001 3909 0003

Licznik odwiedzin
(od 14.04.2008r.):

Aktualności

Pasowanie na przedszkolaka

2013-11-28

W piątek 15 listopada 2013r. w Niepublicznym Punkcie Przedszkolnym „Puchatek” w Przyłęku odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Był to dla maluchów bardzo ważny dzień. Na dzielnych przedszkolaków zostało pasowanych 26 dzieci.
Pasowanie na przedszkolaka to pierwszy tak ważny i poważny debiut przedszkolaków . Uroczystość ta w dużym stopniu stanowiła zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu. Podczas uroczystości pasowania maluchy swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze się czują w naszym przedszkolu.
Impreza rozpoczęła się od uroczystego wejścia wszystkich przedszkolaków. Dzieci oraz zaproszeni goście zostali przywitani przez Prezesa Stowarzyszenia „Puchatek”- Pana Krzysztofa Strzępkę. Następnym punktem programu było zaprezentowanie przez przedszkolaków piosenek, wierszy i tańców, których nauczyły się do tej pory. Odświętny strój a także wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia Po części artystycznej dzieci z wielką dumą powtarzały tekst ślubowania.. Następnie Wójt Gminy Niwiska – Pani Elżbieta Wróbel dotknięciem symbolicznym piórem pasowała każdego malucha na dzielnego przedszkolaka.. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom oraz drobny upominek na dobry początek wspólnych lat edukacji przedszkolnej. Na koniec wszystkie maluchy jako pełnoprawne przedszkolaki oraz zaproszeni gości pozowali do pamiątkowego zdjęcia. Po uroczystości pasowania odbyła się wspólna zabawa dzieci z Panią Anią Marut, która specjalnie na tą okazję przygotowała dla przedszkolaków ciekawe zabawy i konkursy.
W uroczystości brali udział: Wójt Gminy Niwiska – Elżbieta Wróbel, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Przyłęku –Joanna Trelka, Prezes Stowarzyszenia „Puchatek”- rzysztof Strzępka , kierownik projektu - Kazimierz Kwaśnik, ksiądz katecheta -Rafał Chmielowski, nauczyciele, rodzice i dzieci.
Wszystkim przedszkolakom składamy gratulacje i życzymy wspaniałej zabawy i miłego pobytu w naszym Przedszkolu „Puchatek”, a Rodzicom dziękujemy za udział i pomoc w zorganizowaniu tej wyjątkowej uroczystości

Galeria zdjęć
Katalog usług

kliknij
Galeria

Galeria zdjęć >>
Sołectwa
Rozrywka
Inne
Realizowane Projekty

kliknij

Gmina Niwiska  |  urzadgminy@gmina.niwiska.pl  |  tel.  0-17   2279002   |   Admin