Dzisiaj jest:
urzadgminy@gmina.niwiska.pl, tel/fax. 172279704, 172279020  
Gmina Niwiska Wita
Menu
Samorząd
Gospodarka


Biuletyn Informacji Publicznej

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Na niżej podane konto bankowe można wpłacać wszelkie należności gminy np. opłatę skarbową, podatki.

11 9180 1034 2003 2001 3909 0003

UKS NIWA - SIATKÓWKA

UKS NIWA Niwiska 2017/2018


Zespół:
Od lewej: Agnieszka Wilk-Sybicka-trener, 11 Katarzyna Wilk-skrzydłowa, 8 Izabela Jeł-skrzydłowa, 9 Wiktoria Haracz-środkowa, 5 Emilia Ofiara-skrzydłowa kpt., 14 Wioleta Gancarczyk-środkowa, 12 Wiktoria Opalińska-rozgrywająca, 10 Natalia Tylutka-przyjmująca, 1 Monika Początek-skrzydłowa, 2 Weronika Piechota-libero, 3 Oliwia Zielińska-libero, 7 Weronika Mierzejowska-przyjmujaca, 4 Kinga Mycek-skrzydłowa, 6 Faustyna Wojdyło-przyjmująca.

2018-01-18

Turniej Niwy w Czudcu
13.I. 2018r. Siatkarki Niwy rozegrały dwa mecze ligowe na hali gimnazjum w Czudcu. W pierwszym meczu uległy gospodarzom MUKS Olimp Czudec 0:2 25:27, 9:25. Niwiszczanki w pierwszym secie prowadziły 23:18 i zaczęły się problemy z przyjęciem zagrywki. Próbowały w końcówce powalczyć, ale drużyna gospodarzy nie dała sobie odebrać seta. W drugim dziewczęta psychicznie nie mogły się pozbierać po pierwszym tak trudnym secie i ostatecznie przegrały.
W drugim meczu nie udało się również pokonać zespołu UKS 15 Przemyśl i Niwa ponownie uległa 0:2 6:25, 19:25. W drugim secie dziewczęta nawiązały walkę i próbowały wyrównać na 1:1, ale przeciwnik okazał się zdecydowanie skuteczniejszy.
W meczu zagrały: E. Ofiara, I. Jeł, W. Haracz, W. Opalińska, K. Wilk, W. Gancarczyk, W. Mierzejowska.

2018-01-16

II Turniej o Puchar Młodych Siatkarek w Siedlance
Uczennice z SP w Trześni, z SP w Siedlance oraz z SP w Niwiskach, biorące udział w zajęciach sportowych z piłki siatkowej rozegrały kolejny II turniej pomiędzy sobą 10 stycznia na hali sportowej w Siedlance. Dziewczęta rywalizowały w ośmiu zespołach „każdy z każdym” , łącznie rozegrały 28 meczów. Każdy zespół miał do rozegrania 7 spotkań w określonym czasie. Mecze odbywały się w godzinach popołudniowych od 15tej do 18tej. Pierwsze miejsce zajęła para z Trześni: Oliwia Zielińska, Kinga Mycek, które już po raz drugi zwyciężyły w wewnętrznych rozgrywkach 15 XI, drugie miejsce zdobyła para: Weronika Mierzejowska, Weronika Piechota z Niwisk, a trzecie miejsce para z Siedlanki Julia Jaskot, Kornelia Róg. Nagrodą główną był Puchar Młodych Siatkarek, który jest przechodni i w kolejnym turnieju ponownie będzie nagrodą główną dla zawodniczek. Następne zmagania za dwa miesiące tj. w połowie marca.
Turniej rozpoczęła Pani Wójt Elżbieta Wróbel, która przeprowadziła losowanie pośród zespołów.

2018-01-08

Kadetki Niwy gospodarzem meczu towarzyskiego z zespołem kadetek Dębickiej Akademii Siatkówki Kępa.
14.XII.2017r. zespół ligowy Niwa Niwiska rozegrał mecz sparingowy z zespołem kadetek Kępy Dębica. Siatkarki Niwy rozegrały mecz pięcio setowy, który był bardzo wyrównany, ale ostatecznie zakończył się wynikiem 2:3 dla drużyny gości. ( 20:25, 25:20, 25:17, 16:25, 15:8). W meczu tym nie wzięła udział jedna z podstawowych zawodniczek Kasia Wilk, która uczestniczyła w tym dniu w przesłuchaniach w Szkole Muzycznej. Dziewczęta zagrały odważnie, ale dało się zauważyć, że nie była to gra na pełnej koncentracji i mobilizacji. Niemniej jednak mogły zmierzyć się z zespołem, z którym nasza drużyna spotka się jeszcze w rozgrywkach ligowych, więc takie przetarcie z przeciwnikiem wysoko plasowanym w swojej grupie ta kolejne ważne doświadczenie. W tym meczu mogły zaprezentować się zawodniczki rezerwowe, które na zmianę wchodziły na boisko. Pierwsza piątka zespołu, która cały czas grała na boisku to: Emilia Ofiara kpt., Wiktoria Haracz, Iazbela Jeł, Wiktoria Opalińska, Wioleta Gancarczyk.

2018-01-08

Młode siatkarki Niwy Niwiska w Nowej Dębie
Młodsze siatkarki Niwy Niwiska 13.XII.2017r. rozegrały mecze sparingowe z zawodniczkami KPS Nowa Dęba. W godzinach popołudniowych w środę, grupa 19 dziewcząt trenujących podczas zajęć pozalekcyjnych z różnych szkół podstawowych, posiadająca różnorodne umiejętności, zmierzyła się z rywalkami doświadczonymi turniejowo z Nowej Dęby. Zespoły rozgrywały mecze pomiędzy sobą według poziomu zaawansowania. Młode siatkarki Niwy zaprezentowały się pozytywnie. Dziewczęta starsze spośród młodej Niwy( kl.VI-VII) rozegrały pięć pełnych setów kończąc wygraną 3:2, a młodsze ( kl.IV-V) powalczyły z drugim zespołem gospodarzy w kilku setach na podobnym poziomie.
Był to wyjątkowo korzystny siatkarsko wyjazd. Dziewczęta miały okazję po raz pierwszy zagrać na wyjeździe po prawie 4 miesiącach systematycznych treningów. W grupie z kl. VII jest pięć zawodniczek, które swoją przygodę rozpoczęły 4 lata wcześniej, a teraz zasilają drużynę kadetek Niwy. Pozostałe 14 dziewcząt to świeżo upieczone siatkarki Niwy.
W turnieju towarzyskim zagrały:
Od lewej pomarańczowe koszulki: Ania Mazur, Iza Kmiotek, Julia Jaskot, Łucja Chodorowska, Weronika Piechota, Oliwia Zielińska, Kornelia Róg, Kinga Mycek, Weronika Mierzejowska, Gabriela Wąsik, Brygida Plis, Ola Urban.
Od lewej żółte koszulki: Marysia Cynar, Magda Szlachetka, Martyna Ślączka, Zosia Kuca, Ania Mikoda, Marysia Łyżeń, Margot Łakomy.

2017-12-11

Drużyna Niwy Niwiska gospodarzem turnieju 9.XII.2017
Niwa rozegrała tylko jeden mecz w sobotę 9 grudnia. W pierwszym meczu miała spotkać się z Karpatami MOSiR Krosno, ale zespół nie stawił się na turniej i drużyny Niwy Niwiska i Siarki Tarnobrzeg zdobyły punkty po valkowerze Karpat Krosno. Drugi mecz zawodniczki Niwy zagrały z MUKS Sparta Rzeszów. To był bardzo wyrównany mecz. Do końca każdego seta emocje były ogromne, ale zwycięstwo zdobyły zawodniczki z Rzeszowa. Wynik spotkania 0:2 (22:25, 20:25) dla Sparty. W meczu zagrały: Izabela Jeł, Wiktoria Haracz, Emilia Ofiara, Wiktoria Opalińska, Wioleta Gancarczyk, Katarzyna Wilk.

2017-12-11

Międzyszkolny turniej mini siatkówki w SP w Siedlance
W środę 15.XI. w godzinach popołudniowych na hali sportowej w SP w Siedlance odbył się I Towarzyski Turniej Dziewcząt. W rozgrywkach wzięło udział 20 uczennic ze szkół podstawowych z Siedlanki, Trześni, Niwisk i jedna uczennica z ZS nr 2 w Kolbuszowej. Dziewczęta rywalizowały w 8 zespołach systemem „każdy z każdym”. Mecze były rozgrywane na czas i na punkty. Rozegrano 28 meczów

2017-11-16

Niwa gospodarzem turnieju 4.XI.
4.XI. to dzień, w którym zespół Niwy gościł dwa zespoły KS Wisłoka Dębica oraz Vega MOSiR Stalowa Wola.
W pierwszym meczu Niwa zagrała z kadetkami KS Wisłoka Dębica zwyciężając w dwóch setach 2:0 25:18, 25:14. Zespół Niwy zagrał przy wsparciu miejscowych kibiców, którzy wspierali zawodniczki z balkonu na hali. Dziewczyny były szczególnie zmotywowane i już przed meczem mówiły o zwycięstwie nad zespołem Wisłoki. To było ciekawe spotkanie, a obserwatorzy mogli zauważyć dobry poziom umiejętności technicznych i umiejętną grę dziewcząt z Niwy. Przeciwnik miał zdecydowaną przewagę w warunkach fizycznych, ale determinacja i umiejętne wykorzystanie sytuacji w ataku pokazały, że Niwa gra bez kompleksów i potrafi postawić opór.
W drugim meczu Niwa zagrała z kadetkami Vega MOSiR Stalowa Wola, ale tym razem nie udało się pokonać gości. Niwiszczanki przegrały 0:2 16:25, 13:25. Ogranie przeciwniczek na wielu turniejach w Polsce i zdecydowana gra na siatce nie pozwoliły naszym dziewczynom na zbliżenie się do trzeciego seta. Przy naszych warunkach fizycznych trudno było postawić skuteczny blok drużynie Vegi.
Dziękujemy wszystkim kibicom i zainteresowanym którzy wspierali nasze mecze podczas sobotniego turnieju!!!

2017-11-15

Niwa na turnieju w Mielcu
28.X. siatkarki Niwy zagrały kolejkę ligową w Mielcu na hali Gimnazjum nr 2. W pierwszym meczu dziewczęta przegrały z drużyną KPS Siarka-MOSiR Tarnobrzeg 2:0 25:12, 25:9. W drugim meczu Niwa zagrała z zespołem UKS SMS Szóstka Mielec i również została pokonana 2:0 25:7, 25:20. W drugim secie Niwa odbudowała się mentalnie i kilkakrotnie wychodziła na prowadzenie. Dopiero pod koniec seta mielczanki wyszły na prowadzenie i zakończyły mecz zwycięstwem. To był mecz po którym schodzi się z boiska pokonanym, ale z podniesioną głową. Dziewczęta grały przy grupie mieleckich kibiców, którzy wspierali swoje zawodniczki głośnymi okrzykami zagrzewającymi do walki z użyciem instrumentów, które wprowadzały atmosferę jak na seniorskich rozgrywkach. Niwa w tym meczu pokazała się z dobrej strony.
Wiemy, że ciężko wygrać ze szkołą mistrzostwa sportowego, gdzie w zespole gra wyselekcjonowana młodzież, trenująca pięć dni w tygodniu, ale nie zawsze zwycięstwa są najważniejsze. Młodzież wszędzie jest wspaniała, utalentowana, ale mniejsze ośrodki nie mogą patrzeć tylko na wynik i tylko nim się kierować, bo po prostu nie byłoby nic w małych wioskach, a dzieci nie doświadczyłyby rywalizacji na poziomie województwa. Siatkówka młodzieżowa na podkarpaciu zawsze stała na wysokim poziomie. Magią jest to, jak wiele korzyści daje dziewczętom systematyczna praca w zespole na rzecz grupy, jak kształtują się ich charaktery w młodzieńczym wieku i jak można czuć się wartościowym zawodnikiem bez względu na miejsce zamieszkania i środowisko z którego się pochodzi.

2017-10-25

UKS NIWA
14.X.2017r. siatkarki Niwy rozegrały kolejny turniej tym razem w Dębicy. W pierwszym meczu za przeciwniczki miały mocne kadetki Vega MOSiR Stalowa Wola którym uległy 2:0 ( 14:25, 14:25). W drugim secie mecz był bardzo wyrównany do stanu 11:11, ale kilka błędów spowodowało, że zespół nie był w stanie odrobić strat. Niwa walczyła do końca, a wynik choć tak jednoznaczny nie odzwierciedla faktycznego przebiegu spotkania. W następnym meczu zawodniczki Niwy miały za przeciwniczki zespół gospodarzy KS Wisłoka Dębica. Mecz wygrały niwiszczanki 2:0 (25:23, 25:13). Pierwszy set był momentami nerwowy, ponieważ Niwa po zdobyciu kilku punktów przewagi, bardzo szybko traciła seriami punkty. Przy wyniku 23:17 nagle Dębiczanki wyrównały 23:23, ale Niwa szczęśliwie zakończyła seta. Drugi set był już pod kontrolą Niwy od początku do końca.
Dziewczęta są najmłodszymi kadetkami w grupie z nową rozgrywającą, która z meczu na mecz coraz lepiej rozumie się z zespołem. To wyjątkowo odpowiedzialna pozycja na boisku, wymagająca precyzji i ogrania. Dziewczęta wspierają się wzajemnie i dlatego są zgranym zespołem. Zawodniczki podstawowej szóstki: kpt. Emilia Ofiara, Izabela Jeł, Wiktoria Opalińska, Wioleta Gancarczyk, Wiktoria Haracz, Katarzyna Wilk. Na boisku zadebiutowała młodziutka Oliwia Zielińska(2004), która bardzo dobrze zaprezentowała się na pozycji libero.

Katalog usług

kliknij
Galeria

Galeria zdjęć >>
Sołectwa
Rozrywka
Inne
Realizowane Projekty

kliknij

Gmina Niwiska  |  urzadgminy@gmina.niwiska.pl  |  tel.  0-17   2279002   |   Admin