Dzisiaj jest:
urzadgminy@gmina.niwiska.pl, tel/fax. 172279704, 172279020  
Gmina Niwiska Wita
Menu
Samorząd
Gospodarka


Biuletyn Informacji Publicznej

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Na niżej podane konto bankowe można wpłacać wszelkie należności gminy np. opłatę skarbową, podatki.

11 9180 1034 2003 2001 3909 0003

UKS NIWA - SIATKÓWKA

2017-10-17


Dziewczęta z SP w Trześni biorące udział w treningach siatkarskich przy UKS Niwa Niwiskach
od lewej: Oliwia Zielińska, Anna Mikoda, Margot Łakomy, Kinga Mycek, Martyna Ślączka, Magdalna Szlachetka, Maria Łyżeń, Zofia Kuca.


Dziewczęta z SP w Siedlance biorące udział w treningach siatkarskich przy UKS Niwa Niwiskach
od lewej: Amelia Dziadura, Brygida Plis, Kinga Pieniek, Aleksandra Urban, Kornelia Róg, Julia Jaskot, Izabela Kmiotek, Gabriela Wąsik, Maria Cynar.

Uczennica z SP nr 2 w Kolbuszowej Łucja Chodorowska, biorąca udział w treningach siatkarskich z zespołem UKS Niwa w Niwiskach.

2017-10-10

NIWA rozpoczęła sezon
Siatkarki UKS Niwy Niwiska rozpoczęły rozgrywki PWZPS w sezonie 2017/2018. Dziewczęta reprezentują Gminę Niwiska w kategorii kadetek tj. zawodniczek z rocznika 2002 i młodsze. Poprzedni sezon był bardzo udany dla młodziczek Niwy.
7. X. 2017 w sobotę drużyna Niwy rozegrała pierwszy turniej w Stalowej Woli. W pierwszym spotkaniu uległa kadetkom KPS Siarka-MOSiR Tarnobrzeg 2:0. W drugim meczu Niwa przegrała z zespołem UKS SMS Szóstką Mielec 2:0. Oba spotkania zawodniczki Niwy zagrały poniżej swoich możliwości. Brak pewności siebie, dużo błędów w przyjęciu, nieudane bądź zbyt łatwe zagrywki w kierunku przeciwnika to przyczyny przegranej. Dziewczęta same krytycznie potrafiły odnieść się do swojej słabej gry. Wyższa siatka i starsze rocznikowo przeciwniczki sparaliżowały Niwę w meczach otwarcia sezonu. Konkurencja w województwie jest ogromna i poziom zespołów bardzo wysoki. Czeka nas rywalizacja ze starszymi o rok zawodniczkami kadetek z mocnych ośrodków siatkarskich tzw. SOS-ów.

2017-09-20

Zawodniczki UKS Niwa na obozie we Frysztaku
W lipcu 18 zawodniczek UKS Niwa Niwiska wyjechało na kilka dni do Frysztaka na obóz sportowy. Po zakończeniu sezonu rozgrywkowego PWZPS 2016/2017 w kat. młodziczek, nadszedł czas na nowe decyzje co do startów w kolejnym sezonie. Tylko jedna zawodniczka zdecydowała się zakończyć treningi, natomiast pozostałe zawodniczki zdecydowały się kontynuować grę od nowego roku szkolnego. Od jesieni nasza drużyna będzie rywalizowała w kategorii kadetek dla rocznika 2002 i młodsi. Do zespołu dołączyło kilka młodszych dziewcząt z SP Siedlanka, SP Trześń, ZS nr2 w Kolbuszowej. Na obozie dziewczęta trenowały i rozgrywały mecze 3xdziennie podnosząc swoje umiejętności techniczno-taktyczne na wyższy poziom. Wieczorami dziewczęta rozgrywały towarzyskie spotkania z grupą młodzieży trenującej karate. Zaangażowanie podczas zajęć było bardzo duże. Na kapitana zespołu została powołana jedna z najbardziej doświadczonych zawodniczek Emilia Ofiara. Będzie ona sprawowała swoją funkcję w sezonie rozgrywkowym 2017/2018.
Uczestniczki obozu:
Od lewej: Kinga Mycek, Natalia Tylutka, Wiktoria Opalińska, Wioleta Gancarczyk, Iza Jeł, Emilia Ofiara, Wiktoria Haracz, Weronika Mierzejowska, Morgan Ofiara, Oliwia Zielińska, Anna Mazur, Klaudia Czereba, Kornelia Róg, Julia Jaskot, Martyna Ślączka, Łucja Chodorowska, Weronika Piechota, Gabriela Wasik
Trener zespołu: Agnieszka Wilk-Sybicka
Opiekun, wychowawca: Agnieszka Skiba

2017-09-20

Zawodniczki UKS Niwa Niwiska wyróżnione w szkołach i na gali w Niwiskach
22.06.2017r. podczas uroczystości w Gminnym Ośrodku Kultury w Niwiskach wieńczącej rok szkolny 2016/2017 przyznano stypendia sportowe dla uczniów, którzy byli mistrzami w danej dyscyplinie w swoich kategoriach wiekowych - co najmniej na poziomie powiatu. Wśród wyróżnionej grupy młodzieży znalazły się zawodniczki UKS Niwa Niwiska wraz z trenerką.
Uroczystego wręczenia stypendiów i pamiątkowych statuetek dokonali wójt gminy Elżbieta Wróbel wraz z przewodniczącym rady gminy Robertem Rogiem oraz zastępcą wójta Jolantą Marut.
Na zdjęciu drużyna UKS Niwa, od lewej: trener: Agnieszka Wilk-Sybicka, Kinga Mycek, Emilia Ofiara, Izabela Jeł, Weronika Piechota, Weronika Mierzejowska, Natalia Tylutka, Faustyna Wojdyło, Wiktoria Haracz, Wiktoria Opalińska, Katarzyna Wilk, Wioleta Gancarczyk, Patrycja Kulig.
23.06.2017r. podczas zakończenia roku szkolnego, Dyrektor Gimnazjum Publicznego w Niwiskach Halina Rębisz podziękowała uczennicom za dokonania w rozgrywkach szkolnych na szczeblu powiatu i województwa w r.szk. 2016/2017.

2017-09-20

Zawodniczki Niwy na meczach w Polańczyku i Lesku
Dziewczęta z drużyny UKS Niwa Niwiska wyjechały 5.06.wraz z opiekunkami na trzy dni w Bieszczady. Ten wyjazd miał charakter sportowo - rekreacyjny. Dziewczęta po ciężkim i długim sezonie mogły odpocząć korzystając z kąpieli na basenie w Lesku, spacerując po Polańczyku oraz płynąć statkiem po jeziorze. Były też sportowe akcenty wyjazdu. Pierwszego dnia nasze zawodniczki zostały zaproszone przez zaprzyjaźnioną drużynę z Leska na mecz towarzyski. Drugiego dnia spontanicznie gościłyśmy w Gimnazjum w Polańczyku i tutaj również zagrałyśmy towarzyskie spotkanie nawiązując nowe kontakty. Zawodniczki Niwy zakończyły w maju bardzo udany sezon rozgrywkowy PWZPS w kategorii młodziczek. Czas spędzony na sali podczas treningów oraz chwile w sytuacjach meczowych w wielu miastach podkarpacia podczas długiego sezonu scalają zespół i zachęcają do dalszej, ciężkiej, systematycznej pracy.

2017-09-20

Turnieje młodych siatkarek z gminy Niwiska i gminy Kolbuszowa
W kwietniu i w maju 2017 na hali sportowej Gimnazjum w Niwiskach, odbyły się dwa turnieje w mini piłce siatkowej. Przyjechały dziewczęta z SP z Siedlanki, z SP w Trześni oraz ZS nr 2 z Kolbuszowej, nie zabrakło również zawodniczek z SP i GP w Niwiskach. Podczas tych dwóch cykli dziewczęta rywalizowały w zespołach trzyosobowych. Turnieje odbywały się w godzinach popołudniowych i cieszyły się dużym zainteresowaniem. W każdym z nich wzięło udział 30 dziewcząt. Mecze rozegrano systemem „ każdy z każdym”. Zwycięzcami obydwu edycji była jedna z drużyn SP Niwiska.

2017-05-08

Siatkarki Niwy Niwiska w Krośnie
Młodziczki UKS Niwa Niwiska zagrały w sobotę 6.05. turniej w Krośnie. Pierwszy mecz rozegrały z drużyną gospodarzy Karpaty MOSiR Krosno. Niwiszczanki wygrały 2:0 25:3, 25:21. W secie pierwszym przeciwniczki Niwy nie mogły poradzić sobie z zagrywką Emilii Ofiary i kończącym atakiem, środkowej Wiktorii Haracz. Z każdym zdobytym punktem Niwa umacniała się i do końca seta utrzymała wysokie prowadzenie. W secie drugim mecz był wyrównany i bardzo zacięty, ale końcówka należała do Niwy. Cały zespół zagrał świetne spotkanie, po którym dziewczyny zeszły wyjątkowo zmęczone. Drugi mecz siatkarki Niwy przegrały z UKS SMS Szóstką Mielec 2:0 11:25, 20:25. W pierwszym secie górowały mielczanki, ale już w drugim niwiszczanki stawiały opór i do końca starały się odrobić straty.

Skład zespołu, komplet 12 zawodniczek: Patrycja Kulig kpt., Izabela Jeł, Emilia Ofiara, Wiktoria Haracz, Wiktoria Opalińska, Katarzyna Wilk, Weronika Mierzejowska, Wioleta Gancarczyk, Weronika Piechota, Natalia Tylutka, Faustyna Wojdyło, Kinga Mycek.


2017-05-08

Mecze w Jaśle
Nasze zawodniczki rozegrały turniej w Jaśle. Oba mecze przegrały, ale do rywalizacji przystąpiły bez dwóch zawodniczek Patrycji Kulig i Wiolety Gancarczyk. Patrycja jest pierwszą rozgrywającą, która z powodów zdrowotnych nie mogła uczestniczyć w turnieju. Jej rolę przejęła Wiktoria Opalińska, która z przyjmującej stała się rozgrywającą. W meczach tych zadebiutowała młodziutka, Weronika Mierzejowska, która z kolei zastąpiła w przyjęciu Wiktorię Opalińską. Były to trudne mecze, bo w okrojonym składzie. Świetnie spisały się Wiktoria Haracz, Emilia Ofiara, Iza Jeł, Wiktoria Opalińska, Katarzyna Wilk i debiutująca Weronika Mierzejowska. Choć oba spotkania dziewczęta przegrały to ich postawa, oddanie i chęć pokazania się z jak najlepszej strony pomimo braków kadrowych pokazały, że ten zespół jest zgrany, bardzo ambitny i nie poddaje się nawet w trudnych sytuacjach. Dziękuję Wam dziewczyny!!!
Wyniki:
UKS MOSiR Jasło -UKS Niwa Niwiska 2:0 (25:16, 25:18)
PBS Bank Sanoczanka Sanok -UKS Niwa Niwiska 2:0 (25:15, 25:16)

Katalog usług

kliknij
Galeria

Galeria zdjęć >>
Sołectwa
Rozrywka
Inne
Realizowane Projekty

kliknij

Gmina Niwiska  |  urzadgminy@gmina.niwiska.pl  |  tel.  0-17   2279002   |   Admin