Wydarzenia

16
lip  2021

Zapraszamy do obejrzenia konferencji z udziałem naszej Gminy ,,Zintegrowane planowanie rozwoju - szansa dla samorządów."

Konferencja CWD 

Przypominamy, iż Gmina Niwiska wraz z Gminami powiatu kolbuszowskiego oraz Powiatem Kolbuszowskim uczestniczy w pilotażowym projekcie realizowanym przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej pod nazwą: „Centrum Wsparcia Doradczego na terenie powiatu kolbuszowskiego”.

Celem konferencji jest przedstawienie i zarekomendowanie standardu zintegrowanego planowania rozwoju, łączącego wymiar strategiczny oraz przestrzenny. Standard taki wypracowywany jest obecnie w ramach Pilotażu Centrum Wsparcia Doradczego (CWD), tj. projektu Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej realizowanego przez Związek Miast Polskich we współpracy z Urzędami Marszałkowskimi 15 województw. W ramach projektu toczą się prace nad modelem struktury funkcjonalno-przestrzennej w dwóch partnerstwach, w tym w Partnerstwie Kolbuszowskim.

Czas organizacji konferencji jest sprzyjający także ze względu na dynamicznie prowadzone prace w dwóch resortach, nad rekomendacją metodyki budowania strategii ponadlokalnych i instrumentów terytorialnych (Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej) oraz reformą planowania przestrzennego (Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii). Udział w konferencji potwierdziła Pani Minister Małgorzata Jarosińska-Jedynak, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. Konferencja będzie zatem doskonałą okazją do uzyskania z pierwszej ręki wiedzy na temat tego, jak będą wyglądały planowane zmiany.

Konferencja odbędzie się 16 lipca w Kolbuszowej, w godz. 10.00 – 15.00 oraz będzie transmitowana na Facebooku.

Prosimy o rejestrację poprzez link.

Link do wydarzenia na Facebook'u:
https://www.facebook.com/events/180330007398266

Link do transmisji na żywo na YouTube:

https://youtu.be/f7U10FRHtOg

2018 Gmina Niwiska.
Wszelkie prawa zastrzeżone
  • Data aktualizacji: 2021-07-27 15:24
  • |
  • Licznik odwiedzin: 2 411 150