data wydruku: 2024-04-18 16:50:16
Gmina Niwiska

Gmina Niwiska

e-mail: urzadgminy@gmina.niwiska.pl www: niwiska.pl

UKS NIWA Niwiska

UKS NIWA Niwiska 2017/2018

Zespół:
Od lewej: Agnieszka Wilk-Sybicka-trener, 11 Katarzyna Wilk-skrzydłowa, 8 Izabela Jeł-skrzydłowa, 9 Wiktoria Haracz-środkowa, 5 Emilia Ofiara-skrzydłowa kpt., 14 Wioleta Gancarczyk-środkowa, 12 Wiktoria Opalińska-rozgrywająca, 10 Natalia Tylutka-przyjmująca, 1 Monika Początek-skrzydłowa, 2 Weronika Piechota-libero, 3 Oliwia Zielińska-libero, 7 Weronika Mierzejowska-przyjmujaca, 4 Kinga Mycek-skrzydłowa, 6 Faustyna Wojdyło-przyjmująca.

To już sześć lat startów w rozgrywkach ligowych PWZPS drużyny siatkarek z UKS Niwa Niwiska.

25 VI 2020r. o godz. 12.30 odbyło się zakończenie sezonu siatkarskiego UKS Niwa Niwiska. Zawodniczki wraz z trenerką zespołu spotkały się przed budynkiem SP w Niwiskach. Dziewczęta otrzymały pamiątkowe dyplomy. To był już szósty sezon funkcjonowania młodzieżowej drużyny siatkarskiej  dziewcząt. Możemy powiedzieć, że w gminie Niwiska zaszczepiona została gra w piłkę siatkową. Dowodem na to jest duża ilość chętnych dziewcząt do nauki gry w mini siatkówkę. W tym roku na zajęcia SKS w SP w Niwiskach uczęszczało ok. 30 dziewcząt od kl. I do kl. VI. Również tradycja corocznych turniejów o Puchar Wójta mobilizuje młodzież i starsze pokolenia do aktywności lokalnej. Podczas tych rozgrywek drużyny zasilane są uczennicami, które kiedyś grały w drużynie szkolnej lub były zawodniczkami UKS Niwa w kategorii młodziczki, kadetki.  Tym razem , w czasach pandemii zakończenie nie było tak uroczyste jak w poprzednich latach na scenie Domu Kultury w Niwiskach, lecz w ścisłym gronie, na świeżym powietrzu z pożegnalnym okrzykiem: hej, hej NIWA!!!!

Na zdjęciu od lewej: trenerka zespołu Agnieszka Wilk-Sybicka, Kinga Mycek, Andżelika Zuba, Łucja Chodorowska, Dominika Cudecka, Martyna Ślączka, Zofia Bryk, Weronika Mierzejowska kpt., Morgan Ofiara, Margot Lakomy, Oliwia Zielińska, Julia Kotula, Anna Mazur.