Już po raz trzeci przedszkolaki z Gminy Niwiska wzięły udział w sportowej rywalizacji w ramach Olimpiady Przedszkolaka. W tym roku to święto przedszkolnego sportu miało miejsce 16 czerwca, gospodarzem zawodów była Szkoła Podstawowa w Trześni. Otwarcie olimpiady poprzedziła prezentacja drużyn następnie w wesołym korowodzie przedszkolaki przeszły do miejsca gdzie przy fladze państwowej złożyły olimpijskie ślubowanie. Po ślubowaniu pod opieką swoich pedagogów i sędziów prowadzących zawody przeszły na boisko sportowe w SP Trześń gdzie przygotowane były konkurencje sportowe. Jak przez ostatnie lata przedszkolaki dopingowani i wspierani przez swoich opiekunów radośnie i gwarno wzięły udział w zawodach w których wszystkie wykazały się wielką walecznością i wytrwałością a także hartem ducha gdyż nikt nie narzekał ani się nie poddawał. Konkurencje sportowe opracowane przez pedagogów z SP Trześń nie przysporzyły naszym małym mistrzom sportu większych kłopotów i wszystkie zostały zaliczone. W turnieju wzięło udział 85 przedszkolaków reprezentujących 7 oddziałów przedszkolnych ze wszystkich szkół naszej Gminy. Rywalizacja była niezmiernie wyrównana i sędziowie mieli bardzo wielki kłopot z wyłonieniem zwycięzców, po dokładnym przeliczeniu punktów i po zasięgnięciu opinii sędziów wspierających wyłoniono zwycięzców i tak:
I miejsce – Odział Przedszkolny SP Kosowy
II miejsce – Oddział Przedszkolny SP Siedlanka
III miejsce – wszystkie pozostałe oddziały przedszkolne czyli Niwiska, Trześń, Hucisko, Przyłęk i Hucina.
Trzecie miejsce to ukłon i szacunek dla wszystkich małych a wielkich duchem sportowców. Gminna Olimpiada Przedszkolaków to przedsięwzięcie które uczy szlachetnej rywalizacji i rozwija kompetencje społeczne a także pięknie wpisuje się w edukację sportowo-zdrowotną w naszej Gminie. Do zobaczenia za rok mali mistrzowie sportu.