30 lipca 2021r. w Ulanowie miały miejsce XXI Dożynki Województwa Podkarpackiego.
Święto plonów było jednocześnie ostatnim elementem I Festiwalu Kultury Lasowiackiej.
Wojewódzkie uroczystości dożynkowe stały się okazją do wręczenia przyznanego pośmiertnie przez prezydenta RP Andrzeja Dudę Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski Władysławowi Pogodzie. Został on odznaczony za wybitne zasługi w promowaniu i upowszechnianiu kultury muzycznej, folkloru i tradycji narodowych. Order z rąk wicewojewody podkarpackiego Jolanty Sawickiej i marszałka województwa podkarpackiego Władysława Ortyla odebrał syn - Zygmunt Pogoda, w obecności Rodziny.
Władysław Pogoda zmarły w 2018 roku w wieku 98 lat pozostawił po sobie bogatą spuściznę muzyczną. Lasowiacki skrzypek był przez dekady jedną z największych osobowości polskiego folkloru. Muzykę kochał przez całe życie, już jako kilkuletni chłopiec samodzielnie tworzył instrumenty muzyczne i uczył się gry u okolicznych muzykantów. Umiejętność gry na skrzypcach pozwoliła mu przeżyć II wojnę światową, kiedy jako nastolatek został wywieziony na przymusowe roboty do Niemiec. Po 1945 roku wrócił do Huciny i zaczął grać w różnych zespołach w Kolbuszowej i okolicach. To on w 1968 stworzył słynną Kapelę Władysława Pogody, koncertująca nie tylko w Polsce, ale też w Europie m.in. Austrii, Niemczach, Francji. Pisane przez Władysława Pogodę utwory: polki, oberki, walczyki, były lasowiackimi melodiami z okolic Kolbuszowej. Muzyka ludowa i gra na skrzypcach była jego wielką pasją, która zarażał innych. Swą muzyką i prać społeczną zabiegał o zachowanie tradycji ludowych przodków oraz upowszechnianie ich wśród młodego pokolenia. Władysław Pogoda był człowiekiem nieprzeciętnym, najbardziej autentycznym polskim muzykiem ludowym. Unikalnym w skali światowej popularyzatorem folkloru ludowego. Potrafił też przełamać niechęć do tego rodzaju muzyki. Kapela była częstym gościem programów telewizyjnych i radiowych. Władysław Pogoda zdobył wiele ważnych nagród, m.in. im. Oskara Kolberga.
Link artykuł Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego: https://podkarpackie.pl/index.php/kultura/8508-marszalek-wraz-z-rolnikami-dziekowal-za-plony