Gmina Niwiska

e-mail: urzadgminy@gmina.niwiska.pl
www: niwiska.pl
Data wydruku: 2021-10-16 10:56:44

OSP Hucina

Skład zarządu OSP Hucina

Komisja Rewizyjna w składzie:

Dane adresowe:

Hucina, ul. Wspólna 56
36-147 Niwiska

Zarys historyczny

Ochotnicza Straż Pożarna w Hucinie, powstała w 1957r. Założycielem jej byli: Władysław Maciąg, Antoni Skiba, Józef Krupa, Franciszek Zielińska. Pierwszym wyposażeniem była sikawka ręczną przechowywana w drewnianej szopie wzniesionej na prywatnej posesji Józefa Kija. Z biegiem czasu pozyskano motopompę i przyszła kolej na budowę obiektu remizy. Z pomocą przyszło kierownictwo poligonu wojskowego w lasach Przyłęku. Strażakom pozwolono prowadzić prace rozbiórkowe obiektów poligonu, a materiał przetransportowano na plac budowy remizy. Był to wówczas pierwszy tak okazały obiekt strażacki na terenie gminy, a komenda Straży w dowód uznania przydzieliła motopompę M-800. 
W 1993r. ze środków straży i gminy w Niwiskach zakupiono samochód „Nysa” i przystosowano do potrzeb ratowniczych. W 2002 r. w dowód uznania za zasługi dla pożarnictwa jednostka otrzymała sztandar organizacyjny ufundowany przez społeczeństwo.

Baza techniczna

OSP Hucina - jednostka Typu S-1 posiada jeden boks garażowy samochód gaśniczy RENAULT S130 GBA 1.6/8 , agregat prądotwórczy trójfazowy 7,5 KW z masztem oświetleniowym, pilarkę łańcuchową STHIL MS 181, motopompę M – 8/8 P05, komplet ubrań ochronnych  i uzbrojenie osobiste, armaturę do dostarczania i podawania wody, sprzęt łączności radiowej   i syrenę alarmową.