Aktualności

Apel Starosty Kolbuszowskiego!

Apel Starosty Kolbuszowskiego!

DRODZY MIESZKAŃCY POWIATU KOLBUSZOWSKIEGO!

W trosce o zdrowie nas wszystkich zamieszkujących na terenie Powiatu Kolbuszowskiego serdecznie zachęcam do szczepień przeciwko COVID-19.

Zdaniem ekspertów czwarta fala zakażeń może pojawić się w Polsce już za dwa miesiące. Nowy wariant koronawirusa zwany Deltą budzi ogromne obawy, gdyż jest to najgroźniejszy i najbardziej niebezpieczny dotychczas rodzaj koronawirusa.  

Jest on o tyle groźny, gdyż ma znacznie większą zakaźność wobec wariantu Alfa, czyli brytyjskiej odmiany koronawirusa. Zakaźność Delty jest od 40% do 60% większa niż poprzednie warianty koronawirusa, więc przy tego rodzaju patogenie również powikłania mogą być znacznie poważniejsze.

Wirus Delta jest najbardziej niebezpieczny dla osób niezaszczepionych, dlatego wszyscy musimy wziąć na siebie odpowiedzialność i jak najszybciej się zaszczepić.

Szczepionki charakteryzują się bardzo wysoką skutecznością, wobec czego u osób zaszczepionych w przypadku zakażenia wirusem Delta można liczyć na łagodny przebieg choroby i o ile nie uchronią nas w 100% przed zachorowaniem, to są w stanie zabezpieczyć, nawet w kilkudziesięciu procentach, przed ciężkim przebiegiem choroby.

Niewątpliwie najtrudniejsza sytuacja może nastąpić w regionach, w których znaczna część populacji będzie niezaszczepiona. Nawet, jeżeli ktoś uważa, że nie musi się szczepić, bo jest młody i zdrowy, niech pomyśli, że dzięki temu, że się zaszczepi ochroni swoich bliskich, współpracowników, rodziców oraz dzieci.

Nie ma już czasu na wątpliwości, apeluję więc zaszczepmy się i uratujmy nasze zdrowie i życie!

Z wyrazami szacunku 

Józef Kardyś

Starosta Kolbuszowski

2018 Gmina Niwiska.
Wszelkie prawa zastrzeżone
  • Data aktualizacji: 2021-07-27 15:24
  • |
  • Licznik odwiedzin: 2 411 126