Aktualności

Liczba odsłon: 3151328

Reprezentacja Gminy Niwiska na II Ogólnopolskich Igrzyskach, Aktywna Wieś, w Augustowie

2023-09-20
II Ogólnopolskie Igrzyska Aktywna Wieś
II Ogólnopolskie Igrzyska Aktywna Wieś

W dniach 15-17 września w Augustowie woj. Podlaskie odbyły się II Ogólnopolskie Igrzyska LZS Aktywna Wieś, w której uczestniczyło 14 osób z terenu naszej Gminy Niwiska. Byli to mieszkańcy sołectw Hucina, Przyłęk i Trześń, którzy startowali w 11 konkurencjach sportowo-rekreacyjnych. Były to – wyścig na hulajnogach, dojenie sztucznej krowy, slalom taczką z kostką słomy, rzut podkową do celu, strzelanie karnych na bramkę 5x2m, kręgle, slalom z oponą samochodową, bieg z workiem ziemniaków 30 kg, bieg w workach, konkurencja strażacka oraz strzelanie z wiatrówki. Na miejscowym stadionie odbyło się piękne otwarcie tej imprezy z udziałem ekip z wszystkich województw. Otwarcia dokonał prezes Krajowego Zrzeszenia LZS Mieczysław Baszko wraz z wieloma gośćmi min. ministrem sportu Kamilem Bortniczukiem, wice ministrem Obrony Narodowej Michałem Wiśniewskim oraz gospodarzy wicewojewodą Podlasia Bogusławą Szczerbińską oraz wielu posłów, eurodeputowanych itp. Na miejscowym stadionie przedstawiciele wszystkich województw konkurowali ze sobą w tych ciekawych konkurencjach rekreacyjnych drużynowych. Ponadto odbył się pokaz sportów ludowych, występy artystyczne, promocja regionów a w drugiej części dnia pojawiły się stoiska z wyrobami produktów regionalnych; żywności, rzemiosła i rękodzieła. Wydarzenie to miało na celu popularyzację sportu, rekreacji i turystyki w środowisku wiejskim, zwiększeniem zainteresowania społeczności wiejskiej oraz uczestnictwa w rożnego rodzajach formach aktywności fizycznej.  Nasza reprezentacja z gminy Niwiska wystąpiła we wszystkich konkurencjach, nasi reprezentanci dawali z siebie wszystko, aby osiągnąć jak najlepszy wynik. Z wielka radością przyjęliśmy zdobycie pierwszego miejsca w Polsce w dojeniu sztucznej krowy w składzie Lucyna Początek, Bogumiła Jemioło oraz Jarosz Bernard, którzy zdeklasowali rywali w tej konkurencji dojąc w ciągu półtorej minuty prawie 3 litry mleka.  Piękny sukces odniosły panie Mokrzycka Dorota, Jagoda Elżbietą oraz Strzępka Magdalena, które w konkurencji biegu w workach wywalczyły drugie miejsce w Polsce wykazując swoje możliwości sportowo-zręcznościowe. Dużym sukcesem zakończyli rywalizacje piłkarze, którzy w składzie Magdalena Strzępka, Kamil Mokrzycki, Kasza Mirosław oraz Jemioło Zbigniew ustrzelili 3 miejsce w Polsce w półfinale ulegając nieznacznie późniejszym zwycięzcom. Poziom konkurencji był wysoki, nasze zespoły ocierały się o medale, w konkurencji strzelania z wiatrówki nasz zespól uzyskał 96 pkt na 100 możliwych to dało miejsce tuz za podium. Nasi uczestnicy godnie reprezentowali nasze województwo nieznacznie ustępując w pozostałych konkurencjach. W sobotnie popołudnie nad jeziorem Białym Oficerskiego Yacht Klubu R.P. odbyła się Kulinarna Bitwa Regionów, w której jej uczestnicy zaprezentowali z poszczególnych regionów Polski same rarytasy i przysmaki. Och było wiele smakowitości, którymi można było się degustować. Wieczorowa pora to czas na wspólne spotkania przy muzyce i tańcach a jego uczestnikami był minister Bortniczuk, który porwał do tańca nasze kobiety oraz pani wojewoda podlaska z mężczyznami z podkarpacia. Politycy z wysokich stanowisk bawili się wraz z pozostałymi uczestnikami ku zadowoleniu obopólnym. Wszyscy bawili się w świetnych humorach przy muzyce w pięknej wieczorowej porze. Należy dodać ze nasza grupa zaliczyła wypłyniecie statkiem po jeziorach augustowskich w plenerze zachodzącego słońca. Statek rozbrzmiewał muzyka i śpiewem, a o zachodzące słonce i uroki augustowskich jezior były wisienką i pozostaną niezapomniane. Reprezentanci z naszej gminy godnie z aktywnością promowali Gminę Niwiska w tak dużej imprezie ogólnopolskiej w krainie tzw.1000 jezior. Całej scenerii przybija fakt, ze mimo podroży ponad 1200 km wszyscy wrócili w świetnych humorach z satysfakcja spełnienia i godnego reprezentowania Gminy Niwiska oraz województwa podkarpackiego. Realizacją i koordynacją tego wyjazdu zajmował się sołtys Huciny Adam Chlebowski wraz z prezesem podkarpackiego Zrzeszenia LZS Józefem Krzywonosem.

Galeria
II Ogólnopolskie Igrzyska Aktywna Wieś
II Ogólnopolskie Igrzyska Aktywna Wieś 
II Ogólnopolskie Igrzyska Aktywna Wieś
II Ogólnopolskie Igrzyska Aktywna Wieś 
II Ogólnopolskie Igrzyska Aktywna Wieś
II Ogólnopolskie Igrzyska Aktywna Wieś 
II Ogólnopolskie Igrzyska Aktywna Wieś
II Ogólnopolskie Igrzyska Aktywna Wieś 
II Ogólnopolskie Igrzyska Aktywna Wieś
II Ogólnopolskie Igrzyska Aktywna Wieś 
II Ogólnopolskie Igrzyska Aktywna Wieś
II Ogólnopolskie Igrzyska Aktywna Wieś 
II Ogólnopolskie Igrzyska Aktywna Wieś
II Ogólnopolskie Igrzyska Aktywna Wieś 
II Ogólnopolskie Igrzyska Aktywna Wieś
II Ogólnopolskie Igrzyska Aktywna Wieś 
II Ogólnopolskie Igrzyska Aktywna Wieś
II Ogólnopolskie Igrzyska Aktywna Wieś 
II Ogólnopolskie Igrzyska Aktywna Wieś
II Ogólnopolskie Igrzyska Aktywna Wieś 
II Ogólnopolskie Igrzyska Aktywna Wieś
II Ogólnopolskie Igrzyska Aktywna Wieś 
II Ogólnopolskie Igrzyska Aktywna Wieś
II Ogólnopolskie Igrzyska Aktywna Wieś 
II Ogólnopolskie Igrzyska Aktywna Wieś
II Ogólnopolskie Igrzyska Aktywna Wieś 
II Ogólnopolskie Igrzyska Aktywna Wieś
II Ogólnopolskie Igrzyska Aktywna Wieś 
II Ogólnopolskie Igrzyska Aktywna Wieś
II Ogólnopolskie Igrzyska Aktywna Wieś 
II Ogólnopolskie Igrzyska Aktywna Wieś
II Ogólnopolskie Igrzyska Aktywna Wieś 
II Ogólnopolskie Igrzyska Aktywna Wieś
II Ogólnopolskie Igrzyska Aktywna Wieś 
II Ogólnopolskie Igrzyska Aktywna Wieś
II Ogólnopolskie Igrzyska Aktywna Wieś 
II Ogólnopolskie Igrzyska Aktywna Wieś
II Ogólnopolskie Igrzyska Aktywna Wieś 
II Ogólnopolskie Igrzyska Aktywna Wieś
II Ogólnopolskie Igrzyska Aktywna Wieś 
II Ogólnopolskie Igrzyska Aktywna Wieś
II Ogólnopolskie Igrzyska Aktywna Wieś 
II Ogólnopolskie Igrzyska Aktywna Wieś
II Ogólnopolskie Igrzyska Aktywna Wieś 
II Ogólnopolskie Igrzyska Aktywna Wieś
II Ogólnopolskie Igrzyska Aktywna Wieś 
II Ogólnopolskie Igrzyska Aktywna Wieś
II Ogólnopolskie Igrzyska Aktywna Wieś