Aktualności

Liczba odsłon: 3143389

PSIE SPRAWY!!!

2024-04-25
Psie sprawy
Psie sprawy
Psie sprawy
Psie sprawy

Odchody na trawnikach, skwerach, alejkach, parkach i chodnikach nie należą do najprzyjemniejszych widoków. Wielu właścicieli psów nie zdaje sobie sprawy, że nie sprzątając po swoim pupilu, postępuje niewłaściwie. Często słyszy się tłumaczenia, "mały pies-mała szkoda".

Sprzątanie po psie powinno być czynnością rutynową, która nikogo nie zaskakuje i nie zadziwia. Niemniej jednak nasze społeczeństwo wciąż pozostaje nieuświadomione i sprzątanie po psie może wydawać się dlań czymś nienaturalnym i dziwnym. Oczywiście nie należy wrzucać wszystkich do jednego worka - co bardziej świadomi właściciele praktykują sprzątanie po psie i nie potrzebują do tego celu specjalnych zachęt i przypomnień.

Problem psich zanieczyszczeń wynika z faktu, że psy często pozostawiają zabrudzenia w miejscach, w których absolutnie się ich nie spodziewamy.

Wychodząc naprzeciw życzeniom mieszkańców, aby wspomóc właścicieli psów w utrzymaniu czystości po ich pupilach, na terenie parku w Niwiskach zostały umieszczone woreczki higieniczne na psie odchody, które można pobrać z podajnika.

Bezpłatne woreczki stanowić mają zachętę do korzystania z nich. Jest to wygodna opcja chodzenia na spacery ze specjalnymi woreczkami na psie odchody, w które możemy spakować psią kupę, by następnie móc ją wyrzucić do najbliższego kosza na śmieci.