Aktualności

Liczba odsłon: 3245229

,,Pieśń ujdzie cało.."

2019-05-23

Dnia 15 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Hucisku odbył się II Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej
i Żołnierskiej. Wzięli w nim udział reprezentanci szkół z naszej gminy. Patronat nad konkursem objęła Pani Elżbieta Wróbel, Wójt Gminy Niwiska.

Zebranych uczniów i gości powitała dyrektor szkoły p. Halina Haracz, która również skierowała życzenia powodzenia do wszystkich uczestników. Rozpoczęło się patriotyczne śpiewanie. W murach naszej szkoły było słychać pieśni sławiące naszą ojczyznę oraz upamiętniające odwagę i męstwo tych, którzy walczyli za wolną Polskę. Nie zabrakło pięknych, sentymentalnych piosenek: „Białe róże”, „ Wojenko, wojenko”, „Pałacyk Michla” i „ Płynie Wisła”. Rozlegały się poważne pieśni: „Rota”, „Dziewczyna z granatem”, „Syberiada” czy „Miejcie nadzieję”. Za serce chwytała odbiorców piękna i szczera interpretacja takich piosenek jak: „Gdzie jesteście Rudy, Alku, Zośko?”, ”Ojczyzna”, „Dziś idę walczyć – Mamo!”.

 Jury oceniało dobór repertuaru zgodny z charakterem konkursu, poprawność muzyczną i słowną zaprezentowanej piosenki, walory głosowe, muzykalność, interpretację, ogólny wyraz artystyczny i osobowość sceniczną uczestnika. Oto wyniki konkursu:

GRAND PRIX – Gabriela Fryc uczennica klasy IV Szkoły Podstawowej w Siedlance.
I MIEJSCE – Zofia Zasowska, uczennica klasy VII Szkoły Podstawowej im. Świętej Królowej Jadwigi w Niwiskach.
II MIEJSCE – Aleksandra Czachor, uczennica klasy I Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Hucisku.
II MIEJSCE - Anna Kosiorowska uczennica klasy IV Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Bosko w Trześni.
III MIEJSCE –Dominika Cudecka, uczennica Szkoły Podstawowej im. Świętej Królowej Jadwigi w Niwiskach.
WYRÓŻNIENIA:
Kamila Tetlak – uczennica klasy V Szkoły Podstawowej w Siedlance.

Emilia Magda- uczennica Szkoły Podstawowej w Siedlance.

Kamila Komaniecka-  uczennica Szkoły Podstawowej w Przyłęku.

Konkurs był okazją do pokazania talentów, uzdolnień artystycznych dzieci i młodzieży, ale również, a może przede wszystkim, sposobem na przypomnienie i ocalenie od niepamięci twórczości artystycznej, niosącej bogate treści patriotyczne.


Sponsorzy Konkursu: Gmina Niwiska, Firma Moto-Hurt, Bar „U Marysi”.

Galeria