Aktualności

Liczba odsłon: 3150453

Harcerska wizyta ze Światełkiem Pokoju

2019-12-20

Wójt Gminy Niwiska Elżbieta Wróbel i radni obecni na posiedzeniu Komisji Komisja Skarg, wniosków i petycji w dniu 19.12.2019r. przyjęli z Betlejemskim Światełkiem Pokoju harcerzy VIII Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej Złote Pióra z SP Niwiska, Strzelców-Orląt ze Szkoły Podstawowej w Trześni na czele z drużynowymi przewodnikami Agnieszką Jemioło i Krzysztofem Surowiec oraz samorząd uczniowski SP Niwiska.

Wójt Gminy przyjmując Światełko z rąk harcerzy życzyła w imieniu wszystkich – magicznych, radosnych i ciepłych świąt Bożego Narodzenia z nadzieją, iż piękne przesłanie nadziei i miłości, które niesie światełko będzie gościć w naszych domach przez cały rok.

Idea Betlejemskiego Światła Pokoju narodziła się w Austrii, gdzie w 1986 roku w intencji niewidomych dzieci przewieziono płomień z groty betlejemskiej – miejsca narodzin Chrystusa. Dwa lata później austriaccy skauci sami pojechali po Światło do Betlejem. Od tego czasu ten symbol pokoju i jedności trafia do Wiednia co roku, a skauci z różnych krajów roznoszą Światło po Europie.

Galeria