Aktualności

Wydarzenia

Liczba odsłon: 213528

Symfonia Dziecięca - koncerty dla małych i dużych Melomanów

2021-09-20
wrz
26
niedziela
Symfonia Dziecięca-plakat
Symfonia Dziecięca-plakat

Koncert  adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesno szkolnym i ma na celu rozszerzenie wiedzy w zakresie szeroko pojętej edukacji muzycznej.

Składa się z krótkich utworów muzycznych znanych kompozytorów – m.in. W.A.Mozarta, A.Vivaldiego, J.Brahmsa wykonywanych przez zespół złożony z muzyków grających na podstawowych instrumentach tworzących orkiestrę symfoniczną. Są to skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas, flet, klarnet i instrumenty perkusyjne. Całości dopełnia prelekcja animatora, który poprzez zadawane pytania wciąga dzieci do interakcji , której efektem jest wyjaśnienie kim jest muzyk, kim kompozytor, kto muzykę pisze a kto ją wykonuje, co to jest orkiestra, jakie instrumenty w niej grają, jaką rolę w naszym życiu pełni muzyka. Przedstawione zostają instrumenty muzyczne oraz najważniejsi kompozytorzy. Koncert rozpoczyna i kończy fragment „Symfonii Dziecięcej” J.Haydna . Na zakończenie dzieci wykonują ją razem z muzykami grając na prostych instrumentach perkusyjnych.

Koncert dzięki lekkiej formie doskonale trafia do młodych słuchaczy (również do rodziców, opiekunów , dziadków) a jednocześnie stanowi doskonałą formę edukacji muzycznej.