
Stypendia Wójta Gminy Niwiska

Stypendia Wójta Gminy Niwiska

Stypendia Wójta Gminy Niwiska

Stypendia Wójta Gminy Niwiska

Stypendia Wójta Gminy Niwiska

Stypendia Wójta Gminy Niwiska

Stypendia Wójta Gminy Niwiska

Stypendia Wójta Gminy Niwiska

Stypendia Wójta Gminy Niwiska

Nauczyciele Roku Gminy Niwiska
W dniu 25 czerwca 2026r. po raz osiemnasty zostały przyznane stypendia Wójta Gminy Niwiska dla młodzieży, która w roku szkolnym 2025/2026 wyróżniła się wynikami w nauce, oraz osiągnięciami artystycznymi. Po raz pierwszy zostały przyznane tytuły „Nauczyciela Roku” - na wniosek Młodzieżowej Rady Gminy. Uroczysta gala miała miejsce GOKiB w Niwiskach.
Stypendia za wyniki w nauce przyznawane są na podstawie średniej z ocen na świadectwie szkolnym - to średnia min. 5,4 w IV klasie, 5,3 w V i VI klasie, oraz 5,2 w VII i VIII klasie.
Stypendia artystyczne są przyznawane dla uczniów szkoły muzycznej, za osiągnięcia w konkursach i festiwalach w których reprezentowali Gminę Niwiska. Dodatkowym warunkiem, niezbędnym do otrzymania stypendium jest co najmniej bardzo dobra ocena z zachowania.
W roku szkolnym 2025/2026 zostało przyznanych 66 stypendiów za wyniki w nauce oraz 23 stypendia za osiągnięcia muzyczne. Uroczystego wręczenia stypendiów i pamiątkowych statuetek dokonała Wójt Gminy Niwiska Elżbieta Wróbel.
Dodatkowo Rady Rodziców i Samorządy Uczniowskie poszczególnych szkół wyłoniły „Nauczycieli Roku” – wybitnych pedagogów, wyróżniających się nieprzeciętną osobowością, pasją i zaangażowaniem.
Gratulacje i podziękowania popłynęły w kierunku uczniów, rodziców, nauczycieli, dyrektorów szkół – również ze strony ze strony gości obecnych na uroczystości: ks. Dziekana Kazimierza Franczaka oraz przewodniczącego Komisji Społecznej Rady Gminy Niwiska – Macieja Kubika.
Na podsumowanie uroczystości Wójt Gminy powiedziała między innymi:
„Cieszę się z tak wielu zdolnych uczniów – których mogłam przyznać stypendium w obecnym roku szkolnym. Gratuluję i Dziękuję Wszystkim Osobom, które w różny sposób przyczyniły się do wypracowania takich wyników - Rodzicom, Pedagogom, Wychowawcom, a w sposób szczególny Nauczycielom Roku. … W takich chwilach jak dziś uświadamiamy sobie że warto się starać, warto pracować, nie szczędząc czasu, sił i środków dla młodego pokolenia – bo to nasza przyszłość. W każdym miejscu są zdolne dzieci, ważne by tworzyć na co dzień, jak najlepsze warunki do ich rozwoju….”
Spotkanie uświetniły występy młodzieży, jak również nauczycieli Szkoły Muzycznej I st. w Niwiskach.
Stypendium za wyniki w nauce w roku szkolnym 2025/2026 otrzymali następujący uczniowie:
Ze SZKOŁY PODSTAWOWEJ im. św. Jana Pawła II w Hucinie:
- Michał Kolis, kl. IV
- Karol Świderski, kl. IV
- Kacper Bołdoń, kl. V
- Martyna Świder, kl. V
- Szymon Kij, kl. VI
- Nikola Stępień, kl. VI
- Mikołaj Świderski, kl. VI
- Laura Kij, kl. VII
- Klara Fryc, kl. VIII
- Lena Surman, kl. VIII
Ze SZKOŁY PODSTAWOWEJ im. kardynała Stefana Wyszyńskiego w Hucisku:
- Maciej Micek, kl. IV
- Marcelina Róg, kl. V
- Marlena Gąsior, kl. VII
Ze SZKOŁY PODSTAWOWEJ im. ks. Jerzego Popiełuszki w Kosowach:
- Julia Róg VI
Ze SZKOŁY PODSTAWOWEJ im. Świętej Królowej Jadwigi w Niwiskach:
- Martyna Stąpor, kl. IV
- Amelia Pazdro, kl. IV
- Aleksandra Węgrzyn, kl. V
- Nadia Haptaś, kl. V
- Maksymilian Jemioło, kl. V
- Zuzanna Jemioło, kl. V
- Filip Saj, kl. V
- Lilianna Jemioło, kl. V
- Tomasz Pleban, kl. VI
- Zuzanna Boroń,. kl. VI
- Dominika Saj, kl. VI
- Julia Jezioro, kl. VI
- Klaudia Kałamarz, kl. VII
- Szymon Stąpor, kl. VII
- Kinga Czyż, kl. VII
- Amelia Wrażeń, kl. VII
- Aleksandra Fitał, kl. VIII
- Dawid Saj kl. VIII
Ze SZKOŁY PODSTAWOWEJ w Przyłęku:
- Olivier Magda, kl. IV
- Antoni Wiącek, kl. IV
- Milena Frysztak, kl. V
- Michał Sukiennik, kl. V
- Karol Dziełyński, V
- Pola Zaraś, kl. V
- Sara Tadla, kl. VI
- Lena Kubik, kl. VI
- Zuzanna Bielenda, kl. VII
- Martyna Świątek, kl. VII
- Lena Misiak, kl. VII
- Victoria Mazurek, kl. VII
- Martyna Dziełyńska, kl. VIII
Ze SZKOŁY PODSTAWOWEJ im. bł. Karoliny Kózkówny w Siedlance:
- Klaudia Puzio, kl. IV
- Magdalena Fryc, kl. IV
- Krystian Boroń, kl. IV
- Paulina Adamczyk, kl. IV
- Kamila Lubera, kl. V
- Marcel Jer, kl. VI
- Miłosz Smoleń, kl. VI
- Klara Kosiorowska, kl. VI
- Wiktoria Urbaniak, kl. VII
- Bartosz Kosmala, kl. VII
- Emilia Tetlak, kl. VIII
- Wiktoria Komaniecka, kl. VIII
- Wiktoria Duszkiewicz, kl. VIII
- Zuzanna Gancarczyk, kl. VIII
Ze SZKOŁY PODSTAWOWEJ im. Św. Jana Bosko w Trześni:
- Liliana Korzępa, kl. IV
- Magdalena Mokrzycka, kl. IV
- Emilia Surdej, kl. IV
- Aleksandra Wołowiec, kl. V
- Karolina Zagroba kl. VII
- Dominika Szabat, kl. VIII
- Veronica Pazdro kl. VIII
Ze SZKOŁY MUZYCZNEJ I st. w Niwiskach:
- Emilia Boroń – fortepian
- Aleksandra Walaszek – fortepian
- Filip Oleniacz – fortepian
- Tymoteusz Grabiec – fortepian
- Anita Czachor – fortepian
- Maja Zielińska – fortepian
- Dominika Saj – fortepian
- Emilia Tetlak – flet
- Isabelle Pazdro – flet
- Gabriela Zagroba – waltornia
- Sara Łakomy – skrzypce, dodatkowo I miejsce na szczeblu wojewódzkim w kategorii piosenki obcojęzycznej.
- Karolina Zagroba – skrzypce
- Antonina Starzec– skrzypce
- Zofia Marut – skrzypce
- Sara Głodek – skrzypce
- Barbara Zagroba – skrzypce
- Kajetan Łagowski – trąbka
- Anna Wilk – trąbka
- Izabella Mazurek – wiedza o muzyce
- Mikołaj Marut - organy
- Gabriel Ziomek - organy
- Lena Wrona - fortepian
- Kornelia Drelich - organy
NAUCZYCIEL ROKU 2025/26:
- w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Hucinie: Pani Alicja Koń
- w Szkole Podstawowej im. kardynała Stefana Wyszyńskiego w Hucisku: Pani Jolanta Świątek
- w Szkole Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Kosowach: Pani Lidia Wyzga
- w Szkole Podstawowej im. Świętej Królowej Jadwigi w Niwiskach: Pani Ewelina Buziak-Chmielowiec
- w Szkole Podstawowej w Przyłęku: Pani Aneta Leś
- w Szkole Podstawowej im. Św. Jana Bosko w Trześni: Pani Agnieszka Jemioło
- w Szkole Podstawowej im. bł. Karoliny Kózkówny w Siedlance: Pani Anna Płodzień - Ząbik
- w Szkole Muzycznej I stopnia w Niwiskach: Pan Kamil Pezda