Aktualności

Liczba odsłon: 5603353

Stypendia Wójta Gminy Niwiska

2026-06-26
Stypendia Wójta Gminy Niwiska
Stypendia Wójta Gminy Niwiska
Stypendia Wójta Gminy Niwiska
Stypendia Wójta Gminy Niwiska
Stypendia Wójta Gminy Niwiska
Stypendia Wójta Gminy Niwiska
Stypendia Wójta Gminy Niwiska
Stypendia Wójta Gminy Niwiska
Stypendia Wójta Gminy Niwiska
Stypendia Wójta Gminy Niwiska
Stypendia Wójta Gminy Niwiska
Stypendia Wójta Gminy Niwiska
Stypendia Wójta Gminy Niwiska
Stypendia Wójta Gminy Niwiska
Stypendia Wójta Gminy Niwiska
Stypendia Wójta Gminy Niwiska
Stypendia Wójta Gminy Niwiska
Stypendia Wójta Gminy Niwiska
Nauczyciele Roku Gminy Niwiska
Nauczyciele Roku Gminy Niwiska

W dniu 25 czerwca 2026r. po raz osiemnasty zostały przyznane stypendia Wójta Gminy Niwiska dla młodzieży, która w roku szkolnym 2025/2026 wyróżniła się wynikami w nauce, oraz osiągnięciami artystycznymi. Po raz pierwszy zostały przyznane tytuły „Nauczyciela Roku” - na wniosek Młodzieżowej Rady Gminy. Uroczysta gala miała miejsce GOKiB w Niwiskach.

Stypendia za wyniki w nauce przyznawane są na podstawie średniej z ocen na świadectwie szkolnym - to średnia min. 5,4 w IV klasie, 5,3 w V i VI klasie, oraz 5,2 w VII i VIII klasie.

Stypendia artystyczne są przyznawane dla uczniów szkoły muzycznej, za osiągnięcia w konkursach i festiwalach w których reprezentowali Gminę Niwiska. Dodatkowym warunkiem, niezbędnym do otrzymania stypendium jest co najmniej bardzo dobra ocena z zachowania.

W roku szkolnym 2025/2026 zostało przyznanych 66 stypendiów za wyniki w nauce oraz 23 stypendia za osiągnięcia muzyczne. Uroczystego wręczenia stypendiów i pamiątkowych statuetek dokonała Wójt Gminy Niwiska Elżbieta Wróbel.

Dodatkowo Rady Rodziców i Samorządy Uczniowskie poszczególnych szkół wyłoniły „Nauczycieli Roku” – wybitnych pedagogów, wyróżniających się nieprzeciętną osobowością, pasją i zaangażowaniem.

Gratulacje i podziękowania popłynęły w kierunku uczniów, rodziców, nauczycieli, dyrektorów szkół – również ze strony ze strony gości obecnych na uroczystości: ks. Dziekana Kazimierza Franczaka oraz przewodniczącego Komisji Społecznej Rady Gminy Niwiska – Macieja Kubika.

Na podsumowanie uroczystości Wójt Gminy powiedziała między innymi:

„Cieszę się z tak wielu zdolnych uczniów  – których mogłam przyznać stypendium w obecnym roku szkolnym. Gratuluję i Dziękuję Wszystkim Osobom, które w różny sposób przyczyniły się do wypracowania takich wyników - Rodzicom, Pedagogom, Wychowawcom, a w sposób szczególny Nauczycielom Roku. … W takich chwilach jak dziś uświadamiamy sobie że warto się starać, warto pracować, nie szczędząc czasu, sił i środków dla młodego pokolenia – bo to nasza przyszłość. W każdym miejscu są zdolne dzieci, ważne by tworzyć na co dzień, jak najlepsze warunki do ich rozwoju….”

Spotkanie uświetniły występy młodzieży, jak również nauczycieli Szkoły Muzycznej I st. w Niwiskach.

Stypendium za wyniki w nauce w roku szkolnym 2025/2026 otrzymali następujący uczniowie:

Ze SZKOŁY PODSTAWOWEJ im. św. Jana Pawła II w Hucinie:

  1. Michał Kolis, kl. IV
  2. Karol Świderski, kl. IV
  3. Kacper Bołdoń, kl. V
  4. Martyna Świder, kl. V
  5. Szymon Kij, kl. VI
  6. Nikola Stępień, kl. VI
  7. Mikołaj Świderski, kl. VI
  8. Laura Kij, kl. VII
  9. Klara Fryc, kl. VIII
  10. Lena Surman, kl. VIII

Ze SZKOŁY PODSTAWOWEJ im. kardynała Stefana Wyszyńskiego w Hucisku:

  1. Maciej Micek, kl. IV
  2. Marcelina Róg, kl. V
  3. Marlena Gąsior, kl. VII

Ze SZKOŁY PODSTAWOWEJ im. ks. Jerzego Popiełuszki w Kosowach:

  1. Julia Róg VI

 Ze SZKOŁY PODSTAWOWEJ im. Świętej Królowej Jadwigi w Niwiskach:

  1. Martyna Stąpor, kl. IV
  2. Amelia Pazdro, kl. IV
  3. Aleksandra Węgrzyn, kl. V
  4. Nadia Haptaś, kl. V
  5. Maksymilian Jemioło, kl. V
  6. Zuzanna Jemioło, kl. V
  7. Filip Saj, kl. V
  8. Lilianna Jemioło, kl. V
  9. Tomasz Pleban, kl. VI
  10.  Zuzanna Boroń,. kl. VI
  11.  Dominika Saj, kl. VI
  12.  Julia Jezioro, kl. VI
  13.  Klaudia Kałamarz, kl. VII
  14.  Szymon Stąpor, kl. VII
  15.  Kinga Czyż,  kl. VII
  16.  Amelia Wrażeń, kl. VII
  17.  Aleksandra Fitał, kl. VIII
  18.  Dawid Saj kl. VIII

Ze SZKOŁY PODSTAWOWEJ w Przyłęku:

  1. Olivier Magda, kl. IV
  2. Antoni Wiącek, kl. IV
  3. Milena Frysztak, kl. V
  4. Michał Sukiennik, kl. V
  5. Karol Dziełyński, V
  6. Pola Zaraś, kl. V
  7. Sara Tadla, kl. VI
  8. Lena Kubik, kl. VI
  9. Zuzanna Bielenda, kl. VII
  10. Martyna Świątek, kl. VII
  11. Lena Misiak, kl. VII
  12. Victoria Mazurek, kl. VII
  13.  Martyna Dziełyńska, kl. VIII

 Ze SZKOŁY PODSTAWOWEJ im. bł. Karoliny Kózkówny w Siedlance:

  1. Klaudia Puzio, kl. IV
  2. Magdalena Fryc, kl. IV
  3. Krystian Boroń, kl. IV
  4. Paulina Adamczyk, kl. IV
  5. Kamila Lubera, kl. V
  6. Marcel Jer, kl. VI      
  7. Miłosz Smoleń, kl. VI
  8. Klara Kosiorowska, kl. VI
  9. Wiktoria Urbaniak, kl. VII
  10.  Bartosz Kosmala, kl. VII
  11. Emilia Tetlak, kl. VIII
  12. Wiktoria Komaniecka, kl. VIII
  1. Wiktoria Duszkiewicz, kl. VIII
  2. Zuzanna Gancarczyk, kl. VIII

 Ze SZKOŁY PODSTAWOWEJ im. Św. Jana Bosko w Trześni:

  1. Liliana Korzępa, kl. IV
  2. Magdalena Mokrzycka, kl. IV
  3. Emilia Surdej, kl. IV
  4. Aleksandra Wołowiec, kl. V
  5. Karolina Zagroba kl. VII
  6. Dominika Szabat, kl. VIII
  7. Veronica Pazdro kl. VIII

 Ze SZKOŁY MUZYCZNEJ I st. w Niwiskach:

  1. Emilia Boroń – fortepian
  2. Aleksandra Walaszek – fortepian
  3. Filip Oleniacz – fortepian
  4. Tymoteusz Grabiec – fortepian
  5. Anita Czachor – fortepian
  6. Maja Zielińska – fortepian
  7. Dominika Saj – fortepian
  8. Emilia Tetlak – flet
  9. Isabelle Pazdro – flet
  10.  Gabriela Zagroba – waltornia
  11. Sara Łakomy – skrzypce, dodatkowo I miejsce na szczeblu wojewódzkim w kategorii piosenki obcojęzycznej.
  12. Karolina Zagroba – skrzypce
  13. Antonina Starzec– skrzypce
  14. Zofia Marut – skrzypce
  15. Sara Głodek – skrzypce
  16. Barbara Zagroba – skrzypce
  17. Kajetan Łagowski – trąbka
  18. Anna Wilk – trąbka
  19. Izabella Mazurek – wiedza o muzyce
  20. Mikołaj Marut - organy
  21. Gabriel Ziomek - organy
  22. Lena Wrona - fortepian
  23. Kornelia Drelich - organy

NAUCZYCIEL ROKU 2025/26:

  1. w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Hucinie: Pani Alicja Koń
  2. w Szkole Podstawowej im. kardynała Stefana Wyszyńskiego w Hucisku: Pani Jolanta Świątek
  3. w Szkole Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Kosowach: Pani Lidia Wyzga
  4. w Szkole Podstawowej im. Świętej Królowej Jadwigi w Niwiskach: Pani Ewelina Buziak-Chmielowiec
  5. w Szkole Podstawowej w Przyłęku: Pani Aneta Leś
  6. w Szkole Podstawowej im. Św. Jana Bosko w Trześni: Pani Agnieszka Jemioło
  7. w Szkole Podstawowej im. bł. Karoliny Kózkówny w Siedlance: Pani Anna Płodzień - Ząbik
  8. w Szkole Muzycznej I stopnia w Niwiskach: Pan Kamil Pezda