Gmina

Aktualności

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej 2022

2022-03-29
Uczestnicy Konkursu OWP 2022
Uczestnicy Konkursu OWP 2022
Konkurs OTWP 2022
Konkurs OTWP 2022

24 marca 2022 roku w Szkole Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Niwiskach odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej  na szczeblu gminnym,  w którym udział wzięło 17 uczniów ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Uczniowie zaprezentowali swoją wiedzę dotyczącą spraw przeciwpożarowych w formie pisemnego testu i egzaminu ustnego.

W wyniku eliminacji gminnych komisja konkursowa ustaliła następującą klasyfikację:

Grupa I:

I miejsce- Maria Boroń ze Szkoły Podstawowej w Kosowach

II miejsce- Milena Pieniek ze Szkoły Podstawowej w Siedlance

III miejsce- Zuzanna Gancarczyk ze Szkoła Podstawowej w Siedlance

Grupa II:

I miejsce- Michał Warunek ze Szkoły Podstawowej w Hucisku

II miejsce- Jakub Zygmunt ze Szkoły Podstawowej w Niwiskach

III miejsce- Michał Kosiorowski ze Szkoły Podstawowej w  Trześni

Zwycięzcy będą reprezentować naszą gminę na szczeblu powiatowym w dniu 22 kwietnia 2022r. w Starostwie Powiatowym w Kolbuszowej.

Organizatorami turnieju byli: Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Niwiskach i Wójt Gminy Niwiska. Nagrody zostały ufundowane przez Wójta Gminy Niwiska oraz Agenta Ubezpieczeniowego PZU S.A., działającego na terenie naszej gminy.

Wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy, a zwycięzcom życzymy powodzenia w dalszych etapach !